Tarhana Tarifi

Tarhana Tarifi 1

Tarhana çorbası, hepimizin evinin baş tacı çorbaları arasında yer alıyor. Eskiden tarhana evlerde bizim tarafımızdan bir sürü malzemenin kaynatılıp, kurutulup, ovulması ile elde edilirdi. Şimdiler de marketlerde hazır tarhana malzemesi satılıyor ve siz onu alıp evde su, yağ, tuz ile karıştırıp pişiriyorsunuz. Bana sorarsanız asla bizim evde kendi yaptığımız tarhana malzemesinin yerini tutmuyor. Gelelimen güzel çorba tarifleri arasında yer alan tarhana çorbası için püf noktalara. Hersey den önce tarhanayı asla sıcak su ile tencereye almayın zira topak topak bir çorba ile karşı karşıya kalıp çorba neden topaklanır derdiyle uğraşırsınız. Bunun yanında bence tarhana çorbası pişip ocaktan alacağınız zaman içine bir çay kaşığı tere yağ ve yarım çay kaşığı tuz ilave edersiniz nefis bir tarhana çorbası elde edersiniz. Yemek tarifleri sitesi olarak size binlerce yemek tarifi sunduğumuz bu sitemizde tarhana çorbası tarifi yanında bir çok çorba tarifi de derledik. Şimdi buyurun tarhana çorbası tarifine. Çok değerli bir kültürel mirasımız olan tarhanayı ve tarhana çorbasını ele alacağız bu sayfamızda. Öncelikli olarak tarhananın ham maddesini yapmayı anlatacağız:

Tarhana Tarifi için malzemeler

5 çay kaşığı un
1 çorba kaşığı biber salçası
1 çorba kaşığı domates salçası
2 çorba kaşığı sıvı yağ

1 çorba kaşığı kuru nane
1 it. su
1 et bulyon
Tuz

Tarhana

Tarhana TarifiUn, biber salçası, domates salçası ve su bir blender içinde iyice çırpılır. Derin bir tencereye alınır, içine et bulyon atılıp ara vermeden karıştırılır. Kaynadıktan sonra 5 dakika ki-1 sık ateşte pişirilir. Bir tavada sıvı yağ ve nane yakılır. Çorba­nın üzerine boşaltılır.

Not: Arzu edilirse içine didiklenmiş tavuk eti ilave edilir. O za­man et bulyon yerine tavuk suyu kullanılır.
Diyet sırasında 1 kepçe çorba 1 dilim ekmek yerine ge­çer.

Malzemeler

1 Çorba Kaşığı Margarin
1 Çorba Kaşığı Salça
1 Su Bardağı Tarhana
1 Çay Kaşığı Nane
Tuz
1 Çay Kaşığı Kırmızıbiber

Çorba Tarifi

Margarini tencereye koyun ve eritin. 1 çorba kaşığı salçayı tencereye ekleyip yağda kızdırın. 5 su bardağı suyu ilave edin. Başka bir kabın içinde de, 1 su bardağı suya, 1 su bardağı tarhanayı ekleyip karıştırın.
Kaynamakta olan tencerenin içine bu karışımı ilave edin. 15-20 dakika pişirin. 1 çay kaşığı nane ve 1 çay kaşığı kırmızıbiber ilave edip servis yapın. Daha fazla Çorba Tarifleri

Önerilen Yemek Tarifleri