Brokoli Salatası Tarifi

Brokoli Salatası Tarifi 1

Besleyici ve sağlıklı olan brokoli salatamızı, kolay ve pratik bir şekilde hazırlayıp yapabilirsiniz. Brokolinin kanseri önleyici etkisini hepimiz biliriz. Brokolide demir, potasyum, kalsiyum ve bakırın bol miktarda olduğunu biliyor muydunuz? Bu durumda kemik erimesi için çok faydalı bir bitki diyebiliriz. Meme kanserini önlemede çok önemli bir rol oynadığını çoğumuz duymuşuzdur. Brokoliyi çok tüketmeliyiz ki akciğer, bağırsak kanseri bizden uzak dursun. Bu faydalı bitkiyi mutfağımızdan asla eksik etmemeliyiz.

Brokoli Salatası yaparak hem sofranızı taçlandırın, hem de sağlığınızı taçlandırın. Akşam menü tavsiyelerimizde, Sarma tariflerinden, lahana sarması tarifini  tavsiye ederiz. Yanına fırında makarna tarifini öneririz. Tatlı tarifi olarak şerbetli tatlılar yanına çok yakışacaktır.

Brokoli Salatası Tarifi için malzemeler

1 tane brokoli

2 tane julyen doğranmış, havuc

1 tane limon

4 diş sarımsak

sıvıyağ ve nar ekşisi

Brokoli salatası

Brokoli Salatası Nasıl Yapılır

Öncelikle bir tencereye su dolduralım, kaynatalım kaynayan suya brokoliyi ilave edelim, sonra julyen doğradığımız havuçları ilave edelim tencerenin kapağını kapatalım. Havuçlar yumuşayana kadar pişirelim.Haşlanan brokoli ve havucu süzgeçe alalım. Soğuyunca servis tabağına alalım, biz bu arada sosunu hazırlayalım. Sarımsakları rendeleyelim üzerine limon suyunu ekleyelim zeytinyağ  ve nar ekşisini ekleyelim. İyice karıştırdığımız sosu servis tabağındaki brokoli ve havucun üzerine gezdirerek dökelim. Brokoli Salatası artık servise hazır. Afiyet olsun…

Önerilen Yemek Tarifleri