Zeytinyağlı Ispanak, Zeytinyağlı Ispanak Tarifi | E-Tarifler.Com Zeytinyağlı Ispanak, Zeytinyağlı Ispanak Tarifi
1 yıl önce
3.090 kez görüntülendi


Zeytinyağlı Ispanak Tarifi

Merhaba,Türkiye’nin Pratik ve en güzel yemek tariflerisitesiE-Tarifler takipçileri bugünde içeriğinde fosfor, maknezyum, iyot mineralleri bulunan Diyet  Zeytinyağlı Ispanak Tarifi ile beraberiz. Bu içeriğinde A, C, E ve B grubu vitaminleri olan şifacı sebzeyi mutfağınıza ama mutlaka mümkün olduğunca sokmaya çalışın. Yapım altarnatifi bolca olan sebzeyi bugün bizler çok hafif hali ile sofranıza getireceğiz. Çig olarak tüketmeniz daha iyi olsada, hafif bir pişirme ile içeriği kaybolmadan tüketebilirsiniz.
Diyet Zeytinyağlı Ispanak Tarifini yaptınız, Ev ahalisi içinmakarna tariflerikatagorisinden bir tarifsecebilir akşam için uygulayabilirsiniz. Yine sağlıklı tariflerimizdenet tariflerikategorisinden bir tarif uygulayabilirsiniz. Çocuklarınızı sevindirmek istersenizpasta tariflerikatagorimizden yapımı kolay yüzlerce tarifimizin arasından bir tarif uygulayabirsiniz.Pilav tariflerikategorinden güzel bir tarif secebilirsiniz.

Zeytinyağlı Ispanak Tarifi için malzemeler

2 çorba kaşığı sıvı yağ

1 kg. ıspanak

1 adet kuru soğan

1 kahve fincanı pirinç

1 çorba kaşığı salça

1 kase sarmısaklı yoğurt

Tuz

Zeytinyağlı Ispanak, Zeytinyağlı Ispanak Fotosu resmi

Zeytinyağlı Ispanak Tarifi

Ispanaklar ayıklanıp yıkanır. İnce ince doğranır. Bir ten­cerede yemeklik doğranmış soğan sıvı yağ ile kavrulur. Salça eklenip biraz daha kavurmaya devam edilir. Ispanaklar tence­reye eklenir. Yıkanmış pirinç ıspanakların üzerine serpilip tu­zu ayarlanır. Yarım çay bardağı su eklenip pişirilir. Buzdola­bında bekletilip soğutulur. Sarmısaklı yoğurt ile servis yapılır.

Zeytinyağlı Ispanak Tarifinin Bağlı Olduğu Yemek Tarifleri Kategorileri
«
Zeytinyağlı Ispanak Tarifi İçin Yazılmış Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Zeytinyağlı Ispanak Tarifi İçin Yorum Yaz

Yukarı Çık