Portakal Reçeli Tarifi | E-Tarifler.Com Portakal Reçeli Tarifi
1 yıl önce
5.135 kez görüntülendi


Portakal Reçeli Tarifi

Merhaba sevgili takipçilerimiz bugün Portakal Reçeli Tarifini vereceğiz. Portakal reçelini yaparken dikkat etmemiz gerekenleri sıramamız gerekirse, ilk sırada kalın kabuklu portakal seçmemiz gerektiğini belirtelim.Kabuğunu mümkün olduğunca beyaz kısmını bırakarak, turuncu kısmını soymaya çalışmalıyız. Soyduğumuz portakal kabuklarını haşlamamız gerekiyor haşlamamızın nedeni acı suyunun çıkması. Şeker ve su miktarını iyi ayarlamak gerekiyor, mümkün olduğunca kısık ateşte köpüklerini sık sık alarak kıvama gelince oda sıcaklığına gelene kadar bekleyip, sonra kavanozlara dolduralım. Buzdolabında veya güneş görmeyen bir yerde saklayalım.
Bugünkü tarif önerilerimiz,Sebze YemeklerikategorisindenEtli Yaprak Sarması Tarifigüzel bir secenek olacaktır.Hamur işlerikategorisinden nefisFırın Makarna Tarifiönerebiliriz. Akşama tatlıda yapmak istiyorum diyorsanız, Tatlı Tarifleri KategorisindenKadayıf Dolması Tatlısı Tarifi ile sofranızı ve gönülleri şenlendirin deriz. Kolay gelsin.

Portakal Reçeli için Malzemeler

1 kilo, toz şeker
6 tane portakal
4 çay fincanı su
1tane, limon
Portakal reçeli

Portakal Reçeli Tarifi

Portakalları, yıkayalım dilim dilim kabuklarını ayıralım, bir yorgan iğnesine iplik gecirelim portakal kabuklarını dizelim ipe. Bir tencereye, su dolduralım kaynatalım, kaynayan suya, ipe dizdiğimiz portakal kabuklarını ilave edelim kaynatalım acı suyunun cıkmasını sağlayalım. Diğer tarafta, tencereye şekeri alalım, üzerine suyu ilave edip karıştırarak kaynamasını bekleyelim, kaynayan suya haşlanmış olan portakal kabuklarını alalım. Kıvama gelene kadar kaynatalım, ocaktan indirmeden 4 dakika önce, limon suyunu ilave edelim. Ocaktan indirelim, ılınınca kavanozlara alalım. Afiyet olsun.

Portakal Reçeli Tarifinin Bağlı Olduğu Yemek Tarifleri Kategorileri
«
Portakal Reçeli Tarifi İçin Yazılmış Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Portakal Reçeli Tarifi İçin Yorum Yaz

Yukarı Çık