Çilek Reçeli Tarifi

Çilek Reçeli Tarifi 1

Merhaba, Türkiye’nin Pratik ve en güzel yemek tarifleri sitesi E-Tarifler takipçileri Çilek Reçeli Tarifi ile sizlerleyiz. Bu muhteşem lezzeti herkes denemeli diyerek giriş yazımıza başlıyorum. Reçel yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor sorusuna işinize yarayacak birkaç tane püf noktası yazacağım. Reçeli derince bir tencerede pişirelim reçelinizin kararmasını istemiyorsanız kapağını asla kapamayınız. Mümkün olduğu kadar az karıştırmaya çalışın, yoksa çilekler dağılabilir. Reçellerin saklandığı yer, 21-17 derece arasında olmalı, aksi takdirde vitamin kaybı ve bakterilerin üremesine neden olabiliriz.
1 Su bardağına doldurduğunuz suya bir damla reçelin suyundan damlatığınızda nokta halinde kalıyorsa Çilek Reçeli Tarifi olmuş demektir, artık ocağın üzerinden alabilirsiniz. Akşam yemeği için önerilerimiz, sebze tarifi katagorimize yeni tarifler eklendi, göz atmanızı öneririm. Yöresel yemek yapmayı düşünüyorsanız  Kebab tariflerine göz atın derim. Tatlı tarifleri katagorisinden şerbetli bir tarif uygulayabilirsiniz. Afiyet olsun…

Çilek Reçeli Tarifi için malzemeler

2 kilogram, çilek

2 kilogram, şeker

1 tane, limo

Çilek Reçeli

Çilek Reçeli Tarifi

Bir gece önceden, çilekleri ayıklayıp, yıkayalım. Geniş bir kaba alalım, üzerine 2 kilogram şekeri dökelim ve sabaha kadar bekletelim.
Ertesi sabah, büyük bir tencereye, çilekleri alalım su ilave etmenize gerek yoktur, zira çilek kendi suyunu salacaktır. İstediğiniz kıvama gelene kadar, kaynatalım, içine 1 limon suyunu ilave edelim 5–6 dakika daha kaynatıp ocaktan alalım.
Sıcak olarak kavanoza alıp, ağzını kapatırsak uzun süre saklayabilirsiniz. Yalnız bu şekilde uzun süre saklarsanız, kıvamını biraz daha koyu yapmalısınız, zira uzun süre saklanan reçel sulanacaktır. Afiyet olsun. (ilgili aramalar: Çilek Reçeli, Çilek Reçeli nasıl Yapılır)

Siz de çilek reçeli ile ilgili deneyimlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Önerilen Yemek Tarifleri