Portakallı Kedidili Pastası Tarifi

Portakallı Kedidili Pastası Tarifi 1

Portakallı Kedidili Pastası Tarifi sevilen pastalardan bir taneside biskuvi ile yapılan pastalardır, tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden bir taneside yapılışının pratik olmasıdır. Portakallı Kedidili Pastası Tarifi çok kısa bir zamanda değişik bir pasta yapmak için iyi bir secim. Marketten alacağınız kedidilleri ile yapabileceğiniz bu pastayı dilerseniz sitemizdeki Kedi Dili Tarifi ile de yapabilirsiniz. Ben ayda bir kez bu tarifi uygularım, ama benim hiç vaktim yok hemen pastayı yapmak istiyorum diyorsanız, marketten alacağınız biskuvilerle yapabilirsiniz bu harika lezzeti. Sitemizde bulunan diğer kedi dilleri ile yapılan  tatlı ve pastalara göz atmanızı öneririz. Kremasını isterseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz, yine sitemizden Pasta Kreması Tarifi (beyaz krema) yapabilirsiniz. Ben genellikle kremaları evde yapmaya çalışıyorum, hazır ürünlerin içinde katkı maddeleri olduğu için pek tercih etmemeye çalışıyorum. Çikolatalı krema için yine sitemizden yararlanabilirsiniz, Çikolatalı Pasta Kreması Tarifinden yararlanabilirsiniz. Portakalın mevsimi geçmeden tarifimizi uygulamanızı tavsiye ederiz.

Portakallı Kedidili Pastası

6-8 kişilik

Portakallı Kedidili Pastası Malzemeleri

1625 gram (6,5 su bardağı) süt
2 paket kedidili bisküvi
2 paket kakaolu toz puding
1 paket vanilyalı toz puding
250 gram (1 su bardağı portakal) suyu
1  portakal kabuğu rendesi
100gr bitter çikolata
84 gram (2 çay bardağı)  iri dövülmüş fındık

kedidili pasta

Portakallı Kedidili Pastası Tarifi

Öncelikle 1 kilo sütü (1000 gram) bir tencereye alalım, üzerine kakaolu pudingi ilave edelim sürekli karıştırarak pişirelim. Kıvama gelince bitter çikolatayı ilave edelim hemen ocaktan alalım karıştırarak çikolatalar eriyene kadar karıştıralım.
Diğer bir kapa kalan sütü boşaltalım, vanilyalı pudingi ilave edelim üzerine 1 su bardağı portakal suyu ve portakal kabuğunu ekleyelim, sürekli karıştırarak pişirelim.
Bir tepsi veya borcama kedillerini dizelim, üzerine hazırladığımız çikolatalı pudingin bir kısmını dökelim, üzerine bir sıra daha kedi dili biskivüsü dizelim. Üzerine pişirdiğimiz vanilyalı, portakal sulu pudingi dökelim üzerine 1 kat daha kedi dili biskuvisi dielim en üste kalan çikolatalı pudingi dökelim. Üzerini spatula ile düzeltelim ve fındıkları yerleştirelim buzdolabında birkaç saat bekletelim servise sunalım. Afiyet olsun…

Önerilen Yemek Tarifleri