Krepli Pasta Tarifi

Krepli Pasta, Krepli Pasta fotosu resmi

Merhaba, Türkiye’nin Lezzetli ve en güzel yemek tarifleri sitesi E-Tarifler takipçileri, Krepli Pasta Tarifi ile sizlerleyiz. Krepli pastamı olur? Diyorsanız evek çok da güzel oluyor. Klasik kekli pastadan sıkılanlar için güzel bir altarnatif. Evde yapabileceğiniz pasta ancak bu kadar lezzetli ve güzel görünür. Hazırladığımız krep hamuru normal krep hamuruna göre biraz daha koyu olmalı. Pişirirken dikkat etmemiz gereken konu ise, krep pişirirken yaptığımız gibi ince olmamalı, biraz kalın tutmamız gerekiyor. Kalın krep dilimleri olacağı için kısık ateşte pişirmenizde fayda var.

Krepli Pasta Tarifini yaparken dikkat etmemiz gereken diğer bir konu ise, pişen krepleri daha rahat servise sunmak için bir süre buzdolabında bekletmemiz. Bu besin değeri yüksek pastayı çocuklarımza özellikle okul mevsiminde yapalım. Sabah hahvaltılarında veya atıştırmalık olarak rahatlıkla sunabilirsiniz. Gelelim akşam menüsü için önerilerimize, et yemekleri katagorisinden, şık sunumlu köfte tariflerinden bir tanesini uygulayabilirsiniz. Hamur işleri katagorisinden yapacağınız pilav tarifleri ile çocuklarınızı sevindirebilirsiniz. Afiyetle, kolay gelsin…

Krepli Pasta Tarifi için malzemeler

1  su bardağı süt

4 çorba kaşığı un

1 yumurta

Krema için:

1/2 lit. süt

2 çorba kaşığı un

1 portakal kabuğu rendesi

3/4 bardak şeker (veya 20 adet tatlandırıcı)

Krepli Pasta, Krepli Pasta fotosu resmi

Krepli Pasta Tarifi

Süt, yumurta, un çırpılır. Teflon bir tava kızdırılıp birer kepçeden 3’e ayrılan krep hamurundan bir kepçe tavaya dö­külür, önlü arkalı pişirilir. Bu şekilde 3 krep yapılır. Diğer yanda süt, un, şeker ve portakal kabuğu rendesi karıştı­rılarak pişirilir. Hazırlanan kreplerden ilki kelepçeli küçük bir kalıba konulur. Muhallebinin 1/3’ü ilk krepin üzerine dökülür. 2 krep konulur, biraz daha muhallebi dökülür. 3 krep konu­lur, kalan muhallebi en üste dökülür. Soğumaya bırakılır. Soğuyan pastanın üzeri zarları soyulmuş portakal dilimleri ile süslenir. Servis yapılır.

Önerilen Yemek Tarifleri