Kek Kalıbı Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Konular.

Kek Kalıbı Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Konular. 1

Kek Kalıbı Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Konular.

Güzel bir gün dileği ile sevgili takipçilerimiz. Facebook sayfamızdan bize gelen çok sık sorulan biri “Güzel bir kek yapmak için hangi kek kalıbını almalıyız?
Öncelikle dikkat etmemiz konu şeklini beğendiğiniz her kek kalıbını almamanızı öneririm sizlere. Tecrübe ile sabittir, her alışverişe çıktığımda bir tane mutfak eşyası alarak mutfağımı gereksiz eşyalarla doldurarak düzensiz bir mutfak haline getirdiğim için bu uyarıyı yapıyorum sizlere. Eğer bu işten para kazanmıyorsanız çok fazla kek kalıbı almanıza gerek yok bu hem gereksiz masraf etmenize neden olacak hem de küçük bir mutfağınız varsa gerçekten büyük sorun haline geliyor bu sizin için. Ve pahalı kek kalıpları güzel bir kalıp demek değildir, bazen ucuza aldığınız bir kalıbı yıllarca kullanabilirsiniz. Pahalı aldığınız kalıbı bir yere kaldırıp sadece mutfak aksesuar görevi yapabilir.

Hangi kek kalıbı diyorsanız, annelerimizin kullandığı  alüminyum tepsiler en iyi sonuç veren tepsilerdir aslında ancak zararlı olduğu için, pek önermiyoruz, hatta ben mutfağımda asla alüminyum mutfak eşyası kullanmam. Eğer şekline önem vermiyorum diyorsanız, fırın tepsileri idealdir kek yapımı için.

Kek Kalıbı Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Konular.

Teflon kalıplar ve seramik kalıplar en kullanışlı olanlardır, özellikle seramik kalıpların temizliği çok rahat olduğu için en çok tercih ettiğim kalıptır.

Silikon kalıplar: Bir çok kişi, Silikon kalıpta kek yapmaya korkuyorum, kokusu siner mi? Kek iyi kabarır mı? Soruları, Silikon kalıplarla yapılan kekler de koku olmuyor, ve güzel kabarıyor ama iyi kalite almazsanız kek kenarlarına yapışıyor keki çıkarmak kalıptan işkence gibi. Bu işkence kek kalıbını temizlerken de devam ediyor ayrıca eğer silikon kalıp kullanmak istiyorum diyorsanız kaliteli silikon kalıplar almaya özen gösterin derim, aksi halde silikon kalıplara yaklaşmayın derim sizlere.

Cam olan kalıplar: Pek tercih etmediğim kek kalıplarıdır, yumuşak kek istiyorum diyorsanız, cam kaplarda pişirebilirsiniz ancak her yeri aynı şekilde kabarmıyor yapanlar bilir. Benim pek tercih ermediğim kek kalıbıdır cam kek kalıpları.
Eğer sizinde konu hakkında ekleyeceğiniz önerileriniz varsa, çok seviniriz..

Önerilen Yemek Tarifleri