Tabak Süsleme-Domatesten Gül Yapımı

Tabak Süsleme-Domatesten Gül Yapımı 1

Tabak Süsleme-Domatesten Gül Yapımı

Merhaba, domatesten nasıl gül yapabiliriz? Görsel sunumlar yapmak isteyen takipçilerimiz için çok kolay yapımlı domatesten gül tarifini vereceğiz bugün. Domatesten Gül Yapmak aslına bakarsanız hepimizin bildiği gibi hem çok kolay hem de çok uzun zamandır mutfak trendlerinde kullanılan bir şeydir. Öncelikle domatesimizin sert olması gerekmektedir, aynı zamanda kullanacağımız bıçağın da keskin olması gerekmektedir.
Domatesi önce güzel bir şekilde yıkayalım, daha sonra tam üstünden kabuğunu parçalamamaya özen göstererek bir yuvarlak çıkarmaya çalışalım. Genelde gül yapmanın en zor tarafı domatesin bir noktada bazen kesilebiliyor o zaman da ya gülümüz daha ufak oluyor yada başarısız olup tekrar başka bir domates ayıklamak zorunda kalabiliyoruz.
Düzgün bir şekilde keserek çıkardığımız domatesin kabuğunu kendi etrafında çevirerek bir gül formu vermeye çalışalım, bura da domatesin büyüklüğü ve küçüklüğü de tabi bu çiçeğin olmasında çok önemli bir rol oynuyor. İçine doğru kıvırmaya başladığımız domatesimiz sapıyla oluşturduğumuz gül motifini pek çok yerde kullanabiliriz. Domatesten gül yapmak daha öncede söz ettiğimiz gibi eski ve yıllardır popülerliğini kaybetmeyen bir tasarım şeklidir.
Tabak Süsleme-Domatesten Gül Yapımı

Bunu genelde büyük salatalarımızda bu mayonezli bir salata da olabilir, bazen zeytinyağlı sarma da bile kullanılabileceğimiz açıkçası kurtarıcı bir desendir. Daha ufak bir malzeme ile yapmak istersek yani şöyle ki maydanoz ve kereviz sapları kullanarak ta gülümüze daha bir çiçek formuda verebiliriz. Bu tamamen sizin isteğinize kalmış bir şey. Maydanoz yerine biz daha dolgun ve güzel gözüktüğü için kereviz yaprağını seçtik ama bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir şey. Dilerseniz maydanoz yapragı da kullanabilirsiniz. Ama bu biraz da tabağın boyutu ile de ilgilidir, eğer tabağınız büyükse maydanoz tabakta küçük kalacağı için kereviz yaprağı daha hoş duracaktır bu durumda. Ama küçük bir bataksa rahatlıkla maydanoz yaprağı kullanabilirsiniz. Hazırladığınız gülün sağına ve soluna yerleştireceğiniz kereviz yaprakları ile gülümüzün dallarını da oluşturabilirsiniz. Bu gül motivi ile hem salatalarınıza güzel bir renk vermiş hem de açıkçası misafirlerinize çok etkili bir sunum olacaktır.

Önerilen Yemek Tarifleri