Burma Tel Kadayıf Tarifi

Burma Tel Kadayıf Tarifi 1

İyi bir gün dileği ile sözü uzatmadan , bugün ki tatlı tarifimiz olan Burma Tel Kadayıf Tarifi ‘ni sizlerle paylaşıyorum.Bence şerbetli tatlı tarifleri denince ilk aklımız gelen ya baklava yada kadayıfdır. ne dersiniz?Cevabınız evet ise burma kadayıf tarifini mutlaka denemelisiniz.

Özellikle tatlı düşkünleri için favori tatlı tarifi seçimim olan Burma Tel Kadayıf ile hem sevdiklerinizi hem de kedinizi şımarmak isterseniz denemiş şerbetli tarifimiz uygulamakta hiç de zorlanmayacaksınız. Kolay gelsin…

Burma Tel Kadayıf Tarifi için malzemeler

• 1  kilo tel kadayıf (uzunca burmalı kadayıf)

• 500 gr antep fıstığı içi

• 600 gr tereyağı

Şurubu:

• 1 kilo şeker
• Yarım kilo su
• limon suyu

Burma Tel Kadayıf

Burma Tel Kadayıf Tarifi

1- Kadayıfın içindeki kalın kısımları kesip atınız. Yapışkan olan yerleri elle hafif olarak açınız.
2- 10 santim genişliğindeki uzunca kada-yıflan seriniz. Tam ortasına fıstık içi boydan boya kalem gibi döşeyiniz. Sonra bir ucunu fıstık içinin üstüne kapatıp bir sopa gibi devamlı çevirerek burunuz.
3- Kadayıfın bir başını hafif içe büküp daire gibi çevirerek sarınız, tepsinin ortasına yerleştiriniz. Diğerlerini aynı şekilde hazırlayıp burduktan sonra tepsideki kadayıfın etrafına çevirerek sarınız.,
4- Hepsini bu şekilde hazırlayıp sardıktan sonra yağı fazla yakmadan kızgın olarak kadayıfın üstüne dökünüz. Sonra fırına sürüp pişiriniz. Ve hemen yağını süzdürüp bir tepsinin arkasına ters çeviriniz. Ve aynı tepsiye iterek yerleştiriniz. Şimdi kadayıfın altı üstüne gelmiştir.
5- 5 dakika daha fırına sürüp pişiriniz. Şurubunu sıcak olarak dökünüz. Beş dakika şerbeti ile pişirelim ve soğumaya bırakalım. Afiyet olsun.

Önerilen Yemek Tarifleri