Tiramusu (yalancı) Tarifi

Tiramusu (yalancı) Tarifi 1

Merhaba değerli E-Tarifler.Com ziyaretçileri, tatlı krizi yaşıyorum ama hafif bir tatlı diyorsanız,  önerimiz Tiramusu (yalancı) Tarifi mizdir.  Nedir biz kadınların çektiği zaman zaman hepimiz yaşarız bu sorunu. Şöyle küçük çapta bir araştırma yaptım, mutsuzluk yaşayan kadınlar bu sendroma giriyorlarmış . Başka bir nedeni de kan şekerinin düşük olmasından kaynaklanıyormuş. Nedenlerden bir taneside vitamin ve mineral yetersizliğinden kaynaklanıyormuş.  Adet öncesi sendromuda tatlı krizne girmemize neden oluyormuş. İşimiz zor, her şeye rağmen hayat güzel, biz güclü kadınlar için.

Harika tadı ile damağınızda bırakacağı lezzeti düşünürsek iyi bir öneri bizce. Yapımıda sizi yormayacak, malzemeleri mutlaka dolabınızda mevcuttur. Lafı fazla uzatmadan tarife gecelim. Kolay gelsin…

a

Tiramusu (yalancı) Tarifi için malzemeler

225 gram labne peyniri
Bir miktar pudra şekeri
150 ml soğutulmuş şekerli hazır kahve
ı300 gram krema
3 çorba kaşığı  (45 mi) kahve likörü
Kedidili bisküvisi (115 gram )
Rende çikolata (50 gram)
kakao

Tiramisu

Tiramusu (Yalancı) Tarifi

Karıştırma kabına lapne peynirini alalım üzerine pudra şekeri ilave edip iyice karıştıralım. Üzerine soğuk kahveyi alalım karıştırmaya devam edelim.

Başka bir kapta krema ve likörü yumuşayana kadar çırpalım, karışımı peynir karışımına katalım karıştıralım bir kenara alalım.

Kalıp yapacağımız derince bir kabı hafifce  yağlayalım içini streç serelim, Hazırladığımız harcın yarısını kalıba dökelim düzleştirelim. Kedidili bisküvileri kalan kahveye batıralımkalıba düzgün bir şekilde dizelim, kenarlarına boşluk kalmaması için bisküvileri dizelim. Üzerine harçtan sürelim tekrar düzgün bir şekilde kahveye batırdığımız  bisküvileri dizelim. Kalan kahveli likörü üzerine dökelim buzdolabında 4-5 saat dinlendirelim.

Süre sonunda kalıbı ters çevirerek tatlımızı ters yüz yapalım, üzerine rende çikolata ve bol kakao serpelim. Dilimleyerek servise sunalım.

Afiyet olsun….

Önerilen Yemek Tarifleri