Kolay Köfte Tarifi

Kolay Köfte Tarifi 1

Kolay köfte tarifi, kısa sürede lezzetli ve doyurucu köfteler elde etmek için, her zaman elimizin altında bulunması gereken tarifler arasında. En güzel yemek tarifleri hazırlarken yanına birde kolay köfte yapıp kısa sürede en lezzetli yemekler sunmak isteriz. Bunun için size özellikle pilav, salata, sulu yemek yanına kısa sürede yapabileceğiniz kolay köfte tarifi derledik. Dağılmayan köfte yapmak için unutmayın ki yumurtanın diğer köfte malzemeleri ile iyice özleşmesi ve en az 10 dakika köftenin yoğrulması, yarım saatte kızartılmadan önce dinlendirilmesi gerekir.

Köfte harcı içine konan malzemelerden olan soğanı rendeleyebilirsiniz ama ben daha çabuk olsun diye hemen mutfak robotunda çekiyorum. Kolay köfte tarifi için kullanacağınız ekmek içinin mutlaka bayat ekmek olması gerekir. Bu sebeple artan ekmeklerinizi buzdolabında her zaman saklayın. Ben köfte tarifleri için her zaman baharatları bol bol kullanırım. Köfte kıyması alırken kasaba ben her zaman 2 kez çektiririm. Böylece daha lezzetli ve dağılmayan köfteler elde edebilirsiniz. Zira ne kadar çok baharat o kadar çok lezzetli köfte demektir.

Kolay Köfte Tarifi için malzemeler

Yarım kg az yağlı kıyma
1 Adet soğan
2 Dilim ekmek içi
1 Adet yumurta sarısı
1 Tutam tuz
1 Tutam karabiber
1 Tutam kimyon
6-7 Sap maydanoz
Kızartmak için sıvıyağ

kolay köfte tarifi

Kolay Köfte Tarifi

Soğanı randeleyip, kıymanın üzerine ekleyin. Belli bir süre suda beklettiğiniz ekmek içini de ufalayarak kıymanın üzerine ekleyin. İnce ince kıyılmış maydanozu ve diğer malzemeleri kattıktan sonra kıymayı iyice yoğurun. Ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak elinizle ince uzun bir şekil verip hafifçe bastırın.
Kızgın sıvıyağda arkalı önlü kızartın. Haşlanmış sebzelerle birlikte servis yapın.Artık kolay köfte afiyetle yenilmek üzere hazır.

Zeynep Kuloğlu adlı kullanıcımızın gönderdiği fotoğraf:

kofte

Önerilen Yemek Tarifleri