Mutfakta, Sıradan Şeylerin Sıradışı Kullanımı

Mutfakta, Sıradan Şeylerin Sıradışı Kullanımı 1

Alüminyum folyo

Harika  bir tart hamuru pişirebilirsin. Şekeri yumuşatabilirsin (esmer) . Pasta süsleyebilir, çok farklı kek kalıpları hazırlayabilirsin.  Ekmek, poğaça ve börekleri sıcak tutabilirsin. Nefis bir peynirli tost yapabilirsin (ütü ile)

Buz kalıpları

Et ve tavuk sularını dondurabilirsin. Doğradığınız şifalı otları dondurabilirsiniz. Küçük küçük kestiğiniz meyveleri dondurabilirsiniz. Yumurta ve artan şarabınızı daha sonra kullanmak üzere dondurabilirsiniz.

Elmalar

Tavuğunuzun kuramasını istemiyosanız kullanın. Fazla tuzlu yemeklerinizde kullanın. Keklerinizin tazeliğini koruması için kullanın.

Kâğıt Havlular

Mikrodalgada pastırma ve sucuk pişirin. Süzgeç gibi kullanın, özellikle çorbalarda. Ekmeğin, poğaçanın ıslanmasını önleyin.

Kahve filtre kâğıdı

Mikrodalya süreceğimiz  yemek kaplarının üstüne koyun. Kızartma yağının içinde kalan kırıntıları temizlemek için kullanın. Şarabın içine kaçan mantar tanelerini temizlemek için kullanın. Soslu dürüm yerken kullanın.

Karbonat

Balığı yıkarken kullanın, kokusunu yok olduğunu göreceksiniz. Hazurladığınız domates sosunun asidini alması için kullanın. Kahvenin asidini almak için kullanın. Kuru fasulyenin gaz yapma özelliğini en aza indirin. Ekmek ve poğaça hamuru yaparken, mayanın yerine kullanın.
Kürdan

Şık sunumlar için kullanın. Mikrodalgada pişirdiğiniz pataeslerde kullanın (daha çabuk pişmesini sağlar) . Yine sosisleri daha iyi pişirmek için kullanın.

 

mutfakta sıradan şeylerin sıradışı kullanımları resmi

Lastik bantlar

Kaşıkların tencerelerin  içine kaymamasını engellemek için kullan. Pikniğe giderken kullandığımız cam tencere kapaklarını açılmaması için kullan.

Limon

Tane tane pilav elde etmek istiyorsan kullan. Patateslerinin kararmaması için kullan. Buzdalabının güzel kokması için kullan. Doğrama tahtanın temizliğinde kullan.

Plastik Torbalar

Yemek kitaplarını korumak için kullanın. pasta ve tatlılarınıza katacağınız biskivileri kırmak için kullanın. Salatalarınızı kurutmak için kullanın. Bazı ham meyvelerin olğunlaşmasını sağlayın.

Sandviç Ve Dondurucu Poşetleri
Hamur torbası yapabilirsiniz. Kullanılmış kızartma yağılarını cam kavanoz yerine bu poşetleri  kullanın. Dondurmaların  kristalleşmesini önlemek için kullanın.

Tuz
Yağın sıçramasını önleyin. Pişirme sürecini hızlandırın. Pişmiş yumurtaları daha rahat soyun. Yumurtalara taze olup olmadığını test et.   Ispanakları daha kolay temizleyin. . Meyvelerin kestikten sonra kararmasını önle. Sütün taze kalmasını sağla. Peynirlerinizin küflenmemesini sağla.

Önerilen Yemek Tarifleri