Etli Nohut Yemeği Tarifi

Etli Nohut Yemeği Tarifi 1

Merhaba değerli takipçilerimiz bugün sizlerle beraber Etli Nohut Tarifini yapacağız. Tarife geçmeden önce tarif hakkında birkaç ip ucu vereceğim. Nohut alırken dikkat etmemiz gerekenlerden biri lekesiz ve iri nohutları seçmemizdir. Bir diğeride paket nohut alıyorsak mutlaka son kullanma tarihine bakarak alalım. Nohutun içine koyacağımız etin, kemikli ve hafif yağlı kuzu eti kullanmanızı tavsiye ederiz. Kemikli kuzu eti çok çabuk pişeceği için, çalışan bayanlar için iyi bir terçih olacaktır. Baharatları pişerken değilde servis ederken tercih ederseniz daha iyi sonuç alırsınız. Etli Nohut Tarifinin yanına sade bir pirinç pilavı tarifi veya arzuya göre bulgur pilavı tarifi çok güzel gidecektir. Etli nohut yemeğinin içine tatlı biber salçası gibi acı biber salçasıda koyabilirsiniz. Şimdi malzeme listemiz ve yapılışına geçeceğiz, kolay gelsin

Etli Nohut Tarifinin Malzemeleri

* 1,5 çay bardağı, nohut
* 500 gram, kuzu eti
* 1 tane, kuru soğan
* 4 çorba kaşığı zeytinyağı
* 1 çorba kaşığı domates salçası
* 1/2 çorba kaşığı biber salçası
* kaynamış su

etli nohut tarif resmi

Etli Nohut Yemeği Nasıl Yapılır

Ön hazırlık olarak, nohutu akşamdan bir taşım kaynatalım ve suyun içinde bir gece bırakalım. Yemek hazırlığına başlamadan önce, nohutu yumuşayana kadar haşlayalım. Orta boy bir tencereye sıvı yağı alalım, üzerine yemeklik doğradığımız soğanı ve kuşbaşı eti alalım, etlerle birlikte soğanı kavuralım.

Salçaları ekleyelim, üzerine sıcak suyu ilave edelim etleri pişmeye bırakalım. Et pişince, haşlanmış nohutu ilave edelim tuzunu ayarlayalım, kısık ateşte 10 dakika pişirip ocaktan alalım.
Afiyet olsun…

Önerilen Yemek Tarifleri