Diyet Sıcak Çikolata Tarifi

Diyet Sıcak Çikolata Tarifi 1

Merhaba, Formda ve sağlıklı bir yaşam şeklim var diyenler için, diyet tarifleri serimiz devam ediyor. Lezzetli ve en güzel yemek tarifleri sitesi E-Tarifler takipçileri, Diyet Sıcak Çikolata Tarifi ile sizlerleyiz. Hem lezzetli hemde sağlıklı beslenmeliyim diyenlerden misiniz? Sizler için hazırladığımız birbirinden güzel ve birbirinden sağlıklı tariflerin adresindesiniz. İşte kalori değeri hayli düşük Görsel olarak muhteşem bir görüntüye sahip bir tarif.

4000 yıl önce çikolatayı keşfedenlere minnetimizi sunuyoruz.  Bulunduğu yıllarda, soğuk ve acı içecek olarak kullanılıyormuş, Honduraslı yerliler. Çok sonraları Kristof Kolomb’un keşif gezilerinde tattığı bu lezzeti çok beğendiği söylenir.İspanyollar önce Avrupa taşımışlar bu lezzeti, daha sonraları da 16. yüzyıldan sonra dünyaya yayılmış. Elit kesim tarafından bilinen bir lezzet olarak kaldı uzun bir süre. İçilen çikolatadan, yenilen çikolataya dönüşene kadar uzun yıllar geçse de her devrin, sevilen yiyeceği olarak anılıyor.

Sıcak Çikolata için malzemeler:

250 mİ. light süt
120 gr. şekersiz sütlü çikolata
5 gr. kakao

sıcak çikolata

Diyet Sıcak Çikolata Yapılışı:

Süt soğukken içerisine kakao katılarak karıştırılır ve ocakta birlikte kaynatılır. Ocaktan indirildikten sonra eli yakmayacai sıcaklığa geldiğinde (ortalama 45 derece) içerisine çikolata eklenerek karıştırılır ve çikolatanın erimesi sağlanır. Eğer çikolatayı sıcakken eklerseniz çikolata yanacaktır. Serv:s yapılacağı zaman istenildiği miktarda – bir kereye mahsus olmak üzere – kaynatılarak servis yapılır.

Önerilen Yemek Tarifleri