Diyet Börek Tarifi

Diyet Börek Tarifi 1

Merhaba sevgili bayanlar bugün klasik bir börek tarifi olan sigara böreğinden şeker hastaları ve diyette olan bayanlar için diyet sigara böreği hazırladım. Ayrıca yapımı oldukça kolay tarifimin yanında yine fırında yapılan başka bir Diyet Börek tarifine de yer verim.

Tatlı kategorimizde yer alan farklı diyet tatlıları da incelemenizi öneririm örneğin, bir şeker hastası olarak benim favori tatlı tarifi seçimim Diyet Zeytin Ezmeli Rulo Kurabiye Tarifi.  İster Diyet Börek Tarifi isterseniz de yapımı kolay diyet sigara böreğini uygulayabilirsiniz kolay gelsin.

Diyet Sigara Böreği Malzemeler

Yufka ( 3 adet)
1 tane yumurta
Beyaz peynir 250 gram (light)
Sıvı yağı
Maydanoz

Diyet Börek Tarifi

Diyet Börek Tarif

Öncelikle hanımlar yufkaları on altı eşit parçaya bölün ve derin bir kabın içine light peyniri alıp ezin. İçine ince doğradığınız maydanozları ve yumurtayı ekleyip harmanlayın. Tüm sığara böreği yapımında olduğu gibi üçgenlerin içine harımızdan ilave ederek ( geniş kısmına) sivri uc kısmına kadar sarın ve uç kısmına sıvı yağ ilavesi yaparak kapatın. Diyet sigara böreğini kızgın yağda değil fırının ızgara kısmında kızartacağız hanımlar afiyet olsun

Bir Başka Tarif

Malzemeler

2 adet yufka

200 gr. dil peyniri

2 adet yumurta

1/2 t. yağsız süt

diyet börek, diyet börek resmi fotosu

Diyet Börek

Yufkalar üçgen şeklinde her biri 12 parça olmak üzere kesilir. Her bir üçgene dil peynirinden bir uzun parça alınıp sigara böreği gibi sarılır. Bütün yufkalar sarıldıktan sonra yu­varlak cam bir tepsiye yan yana konularak dizilir. Yumurtalar sit ile iyice çırpılarak bu böreklerin üzerine dökülür. Bir gece dolapta bekletilirse daha iyi olur. 200° fırında 30 dakika pişirilir.

Not: Hemen hemen bütün hazır yufka börekleri hazırlanıp 1 gece do­lapta beklerse daha ba­şarılı sonuç alınır.

Önerilen Yemek Tarifleri