Diyet Revani Tarifi

Diyet Revani Tarifi 1

Merhaba, Türkiye’nin Lezzetli ve en güzel yemek tarifleri sitesi E-Tarifler takipçileri, Diyet Revani Tarifi ile sizlerleyiz. Bayramın yaklaştığı bu günlerde, diyet yapanları unutmadık. Bu bayram kendilerini şımartabilir diledikleri kadar tatlı yiyebilirler. Yapımı çok kolay olan bu tatlıyı, arefe günü bile hazırlayabilirsiniz, eski arefe günlerinde o güne işlerini bitirmiş olurdu annelerimiz. Bizim için bu gecerli değil bu durum, zira çalışınca tüm işler arefe gününe kalıyor ve biz neye yetişeceğimizi şaşırıyoruz. Ne yapalım sağlık olsun.
Diğer Diyet tatlı tariflerimize diyet katagorisinden ulaşabilirsiniz. Yemek sitemize yeni eklenen tariflerden biraz da bahsetmek isteriz, Kuzu Eti Kavurması Tarifine bir göz atmanızı öneririz. Hurmalı Revani Tatlısı Tarifini uygulamanızı tavsiye ederiz. Yeni eklenen salata tarifleri var. Afiyetle, kolay gelsin..

Diyet Revani Tarifi için Malzemeler

40 gr.
çavdar unu
40 gr. yulaf unu
20 gr. soya unu
50 gr. irmik
Az vanilya
1 limon kabuğu rendesi
3 gr. kabartma tozu
3 yumurta
50 gr. tatlandırıcı
30 gr. kırık Antep fıstığı

Üstüne hindistan cevizi

diyet revani

Diyet Revani Tarifi

Yumurta ve 50 gr. tatlandırıcı beraber mikserde çırpılar iyice kabartılır. Antep fıstığı haricindeki malzemeler bir yerde iyice karıştırılır. Yumurta ve tatlandırıcı kabartıldıktan sonra, bu karışıma unlu olan karışım kaşık ya da el yardımı yedirîlir. (Mikser kullanılmaz, işlem çok yavaş yapılmalıdır. Aksi takdirde kabarmış yumurta söner. Bu arada revaninin pişirileceği kalıp yağlanın kalıbın içerisine Antep fıstıkları serpiştirilerek, piştik sonra güzel bir görünüm alması sağlanır. Revani harcı hazırlanan kalıbın içerisine dökülerek, 140-160 de-‘ fırında pişirilir.
Revani Şerbeti için:
400 gr. su
300 gr. tatlandırıcı
1/2 limon suyu
YAPILIŞI
Malzemeler beraber kaynatılarak şerbet hazırlanır.
Kaynamaya başladıktan 10 dakika sonra şerbet hazırdır.
Revani içerisinde irmik olması ve çavdar gibi çok sıvı çeken unlar kullanılması nedeniyle çok koyu bir şerbet hazırlanmaz.
Şerbet iyice soğuduktan sonra, soğumuş haldeki revani, üzerine dökülür. Revani bir gün buzdolabında beklerse şerbeti daha iyi çekeceğinden, tadı da daha güzel olacaktır.

Önerilen Yemek Tarifleri