Diyet Kabak Tatlısı Tarifi

Diyet Kabak Tatlısı Tarifi 1

Merhaba, Türkiye’nin Lezzetli ve en güzel yemek tarifleri sitesi E-Tarifler takipçileri, Kabak Tatlısı Tarifi ile sizlerleyiz. Diyet yemekleri tarifleri serimize devam ediyoruz. Kabakların tadı mevsimine göre değişebilir. Bu nedenle tatlandırıcı miktarı yetmemişse /artırılması gerekirse, tatlandırıcının pişen karışıma kesinlikle direkt toz halinde eklenmemesi gerekir. Aksi takdirde tatlandırıcı topaklanacaktır. Bunun yerine ayrı bir yerde tatlandırıcı ve suyu ısıtarak karıştırdıktan sonra, karışıma ekleyebilirsiniz.
Diğer diyet tariflerimiz için, diyet kategorisine bakabilirsiniz. Tatlı tariflerinden, diyet çorbalara, diyet kurabiye tariflerinden diyet kek tariflerine, diyet salata tariflerine uzanan geniş bir yelpazeye sahip kategorimiz.

Diyet Kabak Tatlısı Tarifiiçin malzemeler

1 kg. ayıklanmış bal kabağı
500 gr. su
400 gr. tatlandırıcı

diyet kabak tatlısı

Diyet Kabak Tatlısı Tarifi

Tatlandırıcı ve su ocakta ısıtılarak, iyice çözülene kadar karıştırılır. Çözüldükten sonra içerisine kavun dilimi büyüklüğünde kesilerek hazırlanmış kabaklar atılır ve kapağı mutlaka kapatılarak pişirilir. Daha sonra ocaktan alınarak soğutulur. Bu karışım kaşık ile ezilerek ya da elektrikli doğrama makinesi “rondo” ile iyice püre haline getirilerek kabaklı pastada kullanılacaktır. istenilirse püre haline getirilmeden, sadece kabak tatlısı olarak da servis edilebilir.

Önerilen Yemek Tarifleri