Terbiyeli Şehriye Çorbası, Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi | E-Tarifler.Com Terbiyeli Şehriye Çorbası, Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi
1 yıl önce
10.072 kez görüntülendi


Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi

Soğuk kış günlerinin sıcacık seçimi olançorba tariflerimize klasik bir çorba olanTerbiyeli Şehriye Çorbası Tarifiile devam ediyoruz hanımlar. Tarifimizde et suyu kullanarak çorbamızı hem daha leziz hem de çok daha sağlıklı bir hale getirdiğimizi düşünüyorum.

Şehriye Çorbasıyerine farklı birçorba tarifiarıyorsanız sizlere çorba kategorimizde yer alan geleneksel bir çorbaDövme Çorbası Tarifi önerebilirim. Akşam veya öğlen menüsü için ağır ve yağlıet yemekleriyerine siz de benim gibi çorba tercih ederseniz, zaman kaybetmeden tarifimizi uygulamanızı öneririz. Kolay gelsin.

Terbiyeli Şehriye Çorbası Malzemeler

1 adet yumurta
1 orta boy rendelenmiş ( ince) havuç
Tel şehriye (1 su bardağı)
5 su bardağı et suyu, 5 su bardağı su
Tereyağı 30 gram ( iki çora kaşığı)
Tercihen evde mayalanmış yoğurt ( iki çorba kaşığı)
20 gram iki ( 2 çorba kaşığı) un
Maydanoz ( 2 dal)
Tuz
Yağ

Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi

Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi

Evet bayanlar genellikle tüm çorba tariflerinde olduğu gibi derin bir çorba tenceresi içine az miktarda yağ ekleyerek içine şehriye ve rendelenmiş havuçları ekleyip kavuralım. Kavrulan havuç ve şehriye içerisine su ve et suyu bir miktar da tuz ilavesi yaparak yaklaşık on dakika dakika pişirelim. Terbiye için un, yoğurt, yumurtayı derin bir kabın içinde çırpalım ve çorbamızın içine çok yavaş olmak şartı ile ilave edelim (kesilmemesi için)Çorbabir taşım kaynadıktan sonra arzuya göre içine kıyılmış maydanoz ilavesi yaparak servis yapabilirsiniz kolay gelsin.

Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifinin Bağlı Olduğu Yemek Tarifleri Kategorileri
«
Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi İçin Yazılmış Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi İçin Yorum Yaz

Yukarı Çık