Diyet Sütlü Mantar Çorbası Tarifi

sütlü mantar çorbası, sütlü mantar çorbası fotosu resmi

Merhaba, E-Tarifler takipçileri bugün size Diyet Sütlü Mantar Çorbası Tarifi vereceğiz. Şöyle katkı maddesi olmayan  mis gibi süt kokulu, taze çorba yapayım diyorsanız hemen tarifimize uygulayın. İyi bir mantar almak için nelere dikkat etmeliyiz diye düşündüğümüzde. Benim en çok tercih ettiğim mantar, kutulanmış yani kontrolden geçmiş mantardır. Açık olarak satılan mantarlarda zehirlenme olasılığımız yüksek, paket ürünlerin üzerinde firma ismi, son kullanama tarihi yazılıdır. Mantarda tazelik çok önemlidir, taze mantar iyi mantardır.
Diyet Sütlü Mantar Çorbası Tarifini hazırladık, bu mis gibi çorbadan sonra ana yemek ne olmalı diye düşünüyorsanız, Et yemekleri katagorimize tıklayarak fikir alabilirsiniz. Yan yemek olarak Salata tarifleri katagorimizden yardım alabilirsiniz. Makarna tarifleri katagorine bir göz atabilir çocuklarımızın sevdiği bir tarif bulabilirsiniz. Tatlı tarifleri katagorisinden çikolatalı bir tatlı yapabilirsiniz. Afiyetle, kolay gelsin…

Diyet Sütlü Mantar Çorbası Tarifi için malzemeler

250 gr. taze mantar

4 çorba kaşığı un

1 su bardağı süt (yağsız)

Tuz
sütlü mantar çorbası, sütlü mantar çorbası fotosu resmi

Diyet Sütlü Mantar Çorbası Tarifi

Mantarlar temizlenip ince ince doğranır. Un ve su blenderle çırpılıp tencereye alınır. Mantarlar ilave edilir. Tuz ekle­nip 20 dakika pişirilir. En son süt eklenip 5 dakika daha pişi­rilir.

Önerilen Yemek Tarifleri