Şinitzel Tarifi

Şinitzel Tarifi 1

Merhaba değerli E-tarifler takipçileri bugün sizlere Şinitzel Tarifi vereceğiz. Tarifi hazırlarken sizin işinize yarayacak birkaç tane ipucu vereceğiz, eğer şinitzeli tereyağında kızartacaksanız etin yağı çekmemesi ve yağın yanmaması için, yağın önceden kızgdırıp sonra düşük ayara alınması gerekiyor. Zeytinyağ veya ayçicek yağı kullanılacaksa yağın kızgın olması gerekiyor hem yağı fazla çekmez hemde çıtır çıtır olmasını sağlar. Etleri inceltmek için  bir buzdolabı poşetine etleri alalım, bir kase veya bıçağın arkasıyla etleri döverek inceltme yapabilirsiniz. Böylece nefis çıtır çıtır Şinitzel yapabilirsiniz.
Yemek tarifleri sitemize her gün onlarca tarif ekleniyor, yeni eklenen Fırında Makarna Tarifi Şinitzelin yanına çok yakışacaktır tavsiyemizdir. Bol yeşillikli bir salata yapmak isterseniz salata tarifleri kategorisine tıklamınız yeterli . Akşam menüm tatlısız olmaz diyorsanız, bol seçenekli tatlı tarifleri kategorisine tıklayabilirsiniz. Afiyet bal şeker olsun.

Şinitzel için Gereken Malzemeler

* 400 gr.bonfile
* yarım su bardağı, süt
* yarım çay bardağı, soda
* 2 tane yumurta
* tuz, karabiber
Un ve galeta unu

şinitzel tarifi resmi

Şinitzel Tarifi

Bonfileleri, incecik yapana kadar dövelim, karıştırma kabına alalım. Sütü, sodayı, karabiberi ve tuzu cukurbir kapta karıştıralım, karıştırma kabındaki bonfilelerin üzerine dökelim. Etler yumuşayınca süzerek etleri alalım, sonra sırası ile una bulayalım, sonra şinitzeli önce yumurtaya daha sonra galeta ununa bulayıp kızgın yağda kızartalım. Bol yeşillikle servise sunalım. Afiyet olsun.

Önerilen Yemek Tarifleri