Sade Krep Tarifi

Sade Krep Tarifi 1

Merhabalar E-tarifler takipçileri bugün de sizlerle meşhur krep tarifini vereceğiz. Sade Krep tuzlu ve tatlı sunumlar ile ideal ve pratik tariflerdir. Karamelli krep, sebzeli krep, muzlu krep, sade krep.. Krepin yapılışının püf noktalarından biri malzemelerin kaliteli ve taze olmasıdır.  Tavanın iyi ısınması da çok önemlidir. Elinizi ısınmış mı diye baktığınızda 10 cm de ısınmış olduğunu hissetmeniz gerekir. Yeteri kadar olan krepi tavaya dökün. İnce olmasına dikkat edin. Krep öyle kolay görünür fakat her zaman el becerisi ister. Karışımda çok iyi olması gerekir. Fakat beceri daha fazladır. Sade Krep tarifimiz de pratik ve aşamalı anlatımla fotoğraflanmıştır. Sizlere daha kolay olması için fotoğraflarımıza bakmadan yapmayın derim. Kolay gelsin.

Sade Krep İçin Malzemeler

1 su bardağı süt
1 su bardağı su
2 tane yumurta
2 su bardağı un
1 çay kaşığı tuz

Sade Krep Tarifi

İlk olarak un su ve sütü hiç topak kalmayacak şekilde çırpın. Güzel bir kıvam elde ettikten sonra 2 adet yumurtayı üzerine kırın. Bir daha karıştırın. Aynı şekilde yumurtayı iyice karıştırmanız lazım. Daha sonra tuzunu ilave edin. İyi bir kıvam elde edene kadar karıştırın tuz iyice karışsın. Kıvamın kek hamurundan biraz daha akıcı bir kıvamda hamur elde edin. Teflonya da seramik tavanın içerisine bir çay kaşığı kadar tereyağı veya margarin koyun. Daha sonra zevkinize göre ince için 1 kepçe kalın sevenler için 2 kepçe veya daha fazla koyun. Tavsiyem ince olmasıdır. Krepin lezzetli olması karışımından çol el becerisi ister. Kolay gelsin.

Kahvaltılık Krep HamurKahvaltılık Krep 2 Kahvaltılık Krep 3  Kahvaltılık KrepKahvaltılık Krep TavaKahvaltılık Krep Piişmiş Hali 2 Kahvaltılık Krep Pişmiş Hali 3 Kahvaltılık Krep Pişmiş Hali 4 Kahvaltılık Krep Pişmiş Hali

Önerilen Yemek Tarifleri