Krem Şantili ve Cevizli Armut Tatlısı Tarifi

Krem Şantili ve Cevizli Armut Tatlısı Tarifi 1

Merhaba sevgili takipçilerimiz, bugün sizlere görsel olarak iştah açıcı lezzet olarak da tadı damağınızda kalacak muhteşem bir tarif olan Krem Şantili ve Cevizli Armut Tatlısı Tarifi ‘ni seçtim. Bu tarif benim küçükken sevgili annemin yaptığı kırmızı şekerle yapılan ayva tatlısını hatırlattı.
Geçmişten günümüze tatlılara gıda boyaları eklense de bu katkı maddelerinin de zarsız ve onaylı olmasına dikkat edin derim. Krem Şantili ve Cevizli Armut Tatlısı ‘nı et yemeklerinin veya tavuk yemeklerinin arkasına servis yapmanızı önerir yeni farklı tarifler için sitemizi takip edin derim..

Krem Şantili ve Cevizli Armut Tatlısı Tarifi için malzemeler

8 adet armut
1 su bardağı toz şeker
5 adet karanfil
Kırmızı gıda boyası
1 paket toz şanti
1 çay bardağı süt
Yeteri kadar ceviz ve su

Krem Şantili ve Cevizli Armut Tatlısı Tarifi 2

Krem Şantili ve Cevizli Armut Tatlısı Tarifi

Armutların kabuklarını soyun. Sap kısmına doğru kısa olacak şekilde boyuna ikiye kesin. Çekirdek yataklarını armudu çatlatmadan nazikçe küçük meyve cıçağı ile kesip çıkarın. Tencereye armutları sıralayın üzerlerine toz şekerleri, suyu, kırmızı gıda boyasını, karanfili koyun ve pişirmek üzere ocağa koyun. Pişen armutları şerbetin içinde kalacak şekilde bekleterek soğutun. Soğuduğu zaman servis tabağına alın. Çırptığınız şantiyi armudun çekirdek yatağını çıkardığınız boşluğa doldurun. Üzerine kırılmış cevizleri serpin. Armudun saplı kısmını kapak gibi şantinin üzerine kapatın. Üstünden itibaren tabağın kenarlarına taşacak şekilde şerbeti sızdırarak dökün. Afiyet olsun

Önerilen Yemek Tarifleri