Fındıklı Kolay Pasta Tarifi

Fındıklı Kolay Pasta

Merhaba sevgili bayanlar hamur işi ve pasta kategorimiz için sizlere hem lezzetli hem de doyurucu bir tarif olan Fındıklı Kolay Pasta Tarifi ‘ni hazırladım. Evinizde kısa bir sürede yapacağınıza inandığım ve misafirlerinize gönül rahatlığı ile sunacağınız tarifimizi ben çok beğendim.
Hemen hemen bütün pastalarda kullandığımız fındık, bu pasta tarifimizin de malzemeleri arasında yer alıyor. Hem pastalara hem de şerbetli tatlılara lezzet katan fındık bu tarifimize de oldukça yakışmış.Fındıklı Kolay Pasta tarifimizi uygulayıp bizlere yorumlarınızı gönderebilirsiniz. Son olarak kısa sürede doyurucu ve lezzetli bir tarif alıyorsanız e tarifleri takip etmeye devam edin diyorum, kolay gelsin….

Fındıklı Kolay Pasta Tarifi için malzemeler

1 çorba kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
3 çorba kaşığı tozşeker
2,5 su bardağı un
150 gram margarin

İç Malzeme
1 çay bardağı tozşeker
1 tatlı kaşığı tarçın
100 gram fındık

Fındıklı Kolay Pasta

Fındıklı Kolay Pasta Tarifi

Bir kaba unu alıp ortasına yumuşak olan margarin ve diğer bütün malzemeler karıştırılır. İç malzemelerde bir yandan hazırlanır ve fındık iri olarak robottan geçirilir. Hamuru rulo şeklinde açıp harcı ekleyin rulo yaparak sarın ve 5 cm genişliğinde kesin yaklaşık 2 parmak eni kadar. Kesmeden evvel yumurta sarısı sürülebilir 180 derece de pişirilir.

Önerilen Yemek Tarifleri