Diyet Farklı Tavuk Sarma Tarifi

Diyet Farklı Tavuk Sarma Tarifi 1

Merhaba, Formda ve sağlıklı bir yaşam şeklim var diyenler için, diyet tarifleri serimiz devam ediyor. Lezzetli ve en güzel yemek tarifleri sitesi E-Tarifler takipçileri, Diyet Farklı Tavuk Sarma Tarifi ile sizlerleyiz. Tuzsuz yağsız diyet yemeği, arzu ederseniz biraz sos kulanabilirsiniz. Sebzeleri de istediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz sizin arzunuza kalmış bir şey. Resimdeki aşamaları izlerseniz, servise nasıl hazırlandığını göreceksiniz.Sebzeler haşlanmış olmalı, biz kabak, brokoli ve mantar hazırladık.
Diyet Farklı Tavuk Sarma Tarifini hazırladıktan sonra diğer diyet tariflerimize de bir göz atmanızı tavsiye ederiz, tatlıdan tuzluya onlarca diyet tarifleri bulabileceğiniz, en kaliteli yemek sitesi E-Tarifleri takip etmeye devam edin..
Diyet tavuk sarma yapmak için gerekli malzemeler nelerdir?
200 gram (1/2 ) tavuk göğüs açılmış bir şekilde
6 adet körpe ıspanak, ayıklanmış ve yıkanmış
4 tane kültür mantarı, haşlanmış
2 tane uzun kürdan
2 tane kırmızı biber, julyen doğranmış.
Haşlanmış sebzeler.

Diyet Farklı Tavuk Sarma Yapılışı:
Öncelikle bir tencereye yarısından biraz fazla su dolduralım, ocağın üzerine alalım kaynamaya bırakalım. Tavuk sarma tarifine açtırdığımız tavuk göğüslerinin içine, sırası ile sebzeleri sıralayalım, julyen doğranmış kırmızı biber, yıkanmış ıspanak, temizlenmiş mantarı içine yerleştirdikten sonra tavuğumuzu sarıyoruz. Sarmadan önce dilediğiniz baharat ve deniz tuzu kullanabilirsiniz. Diyet yemeği olduğu için asesen gerekte kalmıyor. Tavuğu sardıktan sonra kürdanala tutturalım.
Tencerede kaynayan suyun içine tavuğu dikkatlice bırakalım, ara sıra çatalla kontrol ederek haşlanması için bekleyelim. Tavuk haşlanmışsa sebzelerde haşlanmıştır.
Haşlanan tavuğumuzu tahtamıza alıyoruz, kürdanları çıkarıyoruz haşlanan tavuk rulosunu 3 cm kalınlığında kesme tahtasının üzerinde kesiyoruz.Kestiğimiz tavukları servis tabağına alıyoruz yanına haşlanmış sebzeleride dizelim.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Önerilen Yemek Tarifleri