Çocuklarımızı Sevindirelim-Süt Dilimleri Tarifi

Çocuklarımızı Sevindirelim-Süt Dilimleri Tarifi 1

Bugün çocuklarımızı sevindirmeye ne dersiniz? Gelin evde katkısız mis gibi Süt Dilimleri yapalım kuzularımıza. Yapımı çok ta kolay bu süt dilimlerinin gerçi zor da olsa çocuklarımıza yapmaya değer diye düşünüyorum. Aldığımız çoğu hazır gıda da uzun süre dayanması için katkı maddeleri koyuluyor. Çok mecbur kalmadıkça bu ürünlerden çocuklarımızı uzak tutmalıyız. Bu bizler içinde geçerli, hazır gıdaların obezite ile bağlantısı olduğunu uzmanlar her fırsatta belirtiyorlar. Aman dikkat diyoruz, sağlıklı beslenelim sağlıklı bir yaşlılığa hazırlayalım kendimizi.

Çocuklarımızı Sevindirelim-Süt Dilimleri Malzeme Listesi

Büyüklüğe bağlı olarak, 9 – 12 adet çıkıyor.

Keki Malzemeleri

2 tane, oda sıcaklığında yumurta

36 gram (4 yemek kaşığı) pudra şekeri

Oda sıcaklığında yarım su bardağı kadar (3 yemek kaşığı) yoğurt

110 gram (yarım su bardağı) sıvı yağ

14 gram (2 yemek kaşığı) kakao

Yarım tatlı kaşığı kabartma tozu

36 gram (4 yemek kaşığı) un

1 paket vanilya

Süt Kreması Malzeme Listesi

200 gram krema

1 paket sade toz krem şanti

1,5 çorba kaşığı bal

3 – 4 damla limon suyu

Çocuklarımızı Sevindirelim-Süt Dilimleri Tarifi-resmi

Çocuklarımızı Sevindirelim-Süt Dilimleri Tarifi

Süt dilimleri yapmak için önce, kremasını hazırlayalım, bunun için krema malzemelerini büyükçe bir kaba alalım ve mikserle çırpalım kabarınca çırpma işlemini bitirelim. Kremayı hazırladığınız kabın ağzını streç film ile kapatalım buzdolabında yarım saat dinlenmeye bırakalım.

Biz bu arada kekini hazırlayalım, karıştırma kabına pudra şekerini koyalım ve üzerine yumurtaları kıralım. Mikser ile pudra şekeri eriyene kadar çırpalım, daha sonra yoğurt ve sıvıyağı ileve edelim ve karıştırmaya devam edelim. Daha sonra tüm karıştırılmış kuru malzemeleri ilave edelim mikserin devrini düşürerek karıştıralım. Fırın tepsisinin ( büyükçe) içine yağlı kağıt serelim ve hazırladığımız kek harcını dökelim, spatula ile düzleştirelim hamuru, 160 derecelik fırında on dakika pişirelim. Piştikten sonra tepsiyi çıkaralım tepsiyi ters cevirelim ve tepsinin soğumasını bekleyelim. Kek soğuduktan sonra, keki ikiye ayıralım ayırdığımız kekin üzerine hazırladığımız kremanın hepsini sürelim. Ve kekin diğer kısmını krema sürdüğümüz kekin üzerine kapatalım ve her tarafını streçleyip buzdolanına kaldıralım, yaklaşık 15 dakika bekletelim. Servise sunacağımız zaman istediğiniz büyüklükte keserek göz bebeklerimiz çocuklarımıza verelim.

Önerilen Yemek Tarifleri