Çikolatalı ve Çilekli Tatlı Tarifi

Çikolatalı ve Çilekli Tatlı

Merhaba bayanlar bir leziz sütlü tatlı tariflerinin birisinde daha sizlerleyiz. Bugün sizler için hafif ve yapımı kolay bir tatlı olan Çikolatalı ve Çilekli Tatlı Tarifi ‘ni seçtim. Sıcak yaz günlerinde hem soğuk hem de ağır bir tatlı yerine sütlü tatlı tarifimizi uygulamanızı öneririm.
Eğer sütlü hafif bir tatlı Çikolatalı ve Çilekli Tatlı Tarifi yerinde geleneksel şerbetli bir tatlı istiyorsanız size tatlı ve pasta kategorimizde en çok ilgi  gören tariflerimiz arasından lüle baklava tarifini önerebilirim. Leziz ve denemiş tatlı ve pasta tariflerinin tek adresi E- Tarfler de başka bir menüde buluşmak üzere kolay gelsin…

Çikolatalı ve Çilekli Tatlı Tarifi için malzemeler

1 paket vanilya
2 kutu krema
2 çorba kaşığı toz şeker
1 kase çilek(püre yapılmış)
2 yumurta
100 gram çikolata

Çikolatalı Tatlı, Çilekli Tatlı

Çikolatalı ve Çilekli Tatlı Tarifi

Kremanın yarımını bir tavaya alın kaynatın kaynayınca içerisine çikolatayı ekleyin ve erimesini bekleyin sürekli karıştırın. Ilınmasını bekleyin ılıyınca içerisine yumurta sarısını ekleyin ama pişmesin dikkat edin. Yumurtanın akınıda başka bir kasede kar haline gelene kadar iyice çırpın. Kremanın diğer yarısını ve şeker, vanilya ekleyin. Üstüne en son yumurtanın aklarını ilave edin. İki renk karışımınız oldu Mus kaplarına aynı anda doldurun. Dolapta soğutun daha sonra üstüne çilek püresi doldurun.

Önerilen Yemek Tarifleri