Çikolata Soslu Pasta Tarifi

Çikolata Soslu Pasta Tarifi 1

Bir pasta tutkunu olarak çikolatalı pasta tariflerine hayır diyebilecek biri düşünemiyorum.İşte bu yüzden sizinde hayır diyemeyeceğinize inandığım Çikolata Soslu Pasta Tarifi ni sizlerle paylaşmaya karar verdim.
Benim için özellikle beş çaylarında çayın yanına leziz bir pastanın vermiş oldu mutluluk ve enerji tarif edilemez. Bugün sizler için hem baş çayların da ikram edebileceğiniz hem de özel günleriniz de sevdiklerinizle tatlı bir ziyafet çekebileceğiniz görüntüsü muhteşem, yapımı oldukça kolay, lezzeti ise yerinde Çikolata Soslu Pasta Tarifi ni hazırladım Yapımı kolay pratik çikolatalı pasta için bizi takip etmeye devam edin. Kolay gelsin….

Not: Bu çikolatayı sıvı haldeyken pasta veya keklerin üzerine döküp pasta veya kek örtüsü olarak da kullanabiliriz.

MALZEMELER

2 kahve fincanı toz şeker

3 kahve fincanı koyu renk

kakao

1 çorba kaşığı su

1/2 kahve kaşığı vanilya

1 kahve kaşığı tarçın

Çikolata Soslu Pasta

Pasta Tarifi

Mutfak robotunda toz şeker, kakao, su, vanilya ve tarçını iyice karıştıralım. Hazırlanan karışımı porselen veya ısıya dayanıklı cam bir kâseye koyalım. Kâseden daha büyük bir kaba su doldurup kaynatalım. Kaynayan suya içi karışımlı cam kâseyi oturtalım. Şeker eriyip karışım boza kıvamına gelene dek karıştıralım. Küçük kalıplara döküp donmasını bekleyelim. Donan çikolataları şekerliğe koyup konuklarımıza ikram edelim.

 

Önerilen Yemek Tarifleri