Armut Hoşafı ( Armut kompostosu ) Tarifi

Armut Hoşafı ( Armut kompostosu ) Tarifi 1

Armut Hoşafı ( Armut kompostosu ) Tarifi ile sizlerleyiz. En güzel komposto tariflerinden biride Armut Kompostosudur, en eski meyve sularından biridir. kompostolar hangi meyve ile yapılmış olursa olsun, böbreklerin düzenli çalışmasına neden olur, mekanizmamızı güçlendirir. Bünyesinde barındırdığı vitaminlerle vücudumuzun direncini arttırır. Çocuklarımızı katkılı olan meyve sularından uzak tutmanızı sağlar. Mevsimine göre her zaman kompostoyu mutfaklarımızda bulunduralım.

Akşam menü önerilerimiz, nefis tadı ile Fırında Tavuklu Kaşarlı Brokoli Tarifi, yanına güzel bir çorba tarifi, lezzeti kadar, görselliği ile sizi büyüleyecek Milföy çanağında köfteli makarna tarifini öneririz. Tatlı tariflerinden tamda mevsimi olduğu için Portakallı Revani Tatlısını öneririz.

Armut Hoşafı ( Armut kompostosu ) Tarifi Malzemeleri

10 tane  armut
8 çay fincanı,  su
3,5 çay fincanı,   şeker
2damla limon suyu

armut kompostosu tarifi resmi kopya

 

Armut Hoşafı ( Armut kompostosu ) Tarifi

Armutları, soyalım ve ortasındaki çekirdekleri ayıklayalım. Dilediğimiz büyüklükte doğrayalım, tencereye alalım üzerine 8 çay fincanı suyu ilave edelim, armutlar yumuşayana kadar pişirelim. Daha sonra, şekeri ilave edelim, yaklaşık 20 dakika daha kısık ateşte pişirelim. Ocaktan indirmeden 5 dakika önce, limon suyunu ilave edelim. Afiyet olsun.

Önerilen Yemek Tarifleri