Ali Nazik Kebabı Tarifi

Ali Nazik Kebabı Tarifi 1

Ali nazik, yemeklerin baş tacı olan bir et yemeği. Aslında aynı zamanda patlıcan yemeği olarak da adlandırılabilir. Ali nazik kebabı, yağlı kıyma kullanılarak, bol sarımsaklı, mutlaka süzme yoğurtlu, közlenmiş patlıcanları ile nefis bir ana yemek olarak da kabul edilebilir. Dilerseniz sos olarak tere yağında yakılmış kırmızı pul biber gezdirebilirsiniz. En kolay et yemekleri arasında sayılabilecek olan ali nazik kebabı yöresel yemekler arasındaki nefis yemeklerden biri.

Eğer yaz mevsiminde değilseniz közlenmiş doğranmış patlıcanları derin dondurucuda da muhafaza ederek kış yemeği olarak da kullanabilirsiniz. En güzel yemek tarifleri barındıran bu yemek sitesi sizler için daha bir çok resimli et yemekleri, denenmiş kebap tarifleri ile dolu. Bu sebeple ali nazik yemeği hazırsa yanına sunabileceğiniz yemekler için sitemizdeki diğer tariflere bakabilirsiniz. Şimdi geçelim meşhur ali nazik kebabı tarifine.

Ali Nazik Tarifi için malzemeler

1.kg patlıcan

1.kg yoğurt

300.gr kıyma

4 diş sarımsak

Tuz karabiber

Ali Nazik

Ali Nazik Tarifi

Öncelikli olarak patlıcanları közleyin, küçük parçalar halinde doğradıktan sonra sarımsaklı yoğurtla birlikte karıştırıyoruz kıymayı bir başka tencerede kavuruyoruz tuz karabiber koyup hazırladığımız karışımı servis kabına alıp kavurduğumuz kıymayı yüzüne koyup servis yapıyoruz.

Önerilen Yemek Tarifleri