Zeytinyağlı Brokoli Tarifi

Zeytinyağlı Brokoli Tarifi 1

Merhaba sevgili bayanlar sizler için sağlıklı ve besleyici bir sebze olan brokoliden muhteşem bir tarif hazırladım. Zeytinyağlı Brokoli Tarifi ‘nin yapımı hem çok kolay hem de faydaları saymakla bitmez.Brokoli tarifimi paylaşmadan önce dilerseniz brokolinin faydalarını değinelim.Brokolinin suyunda bulunan karoten miktarı diğer sebzelere oranla oldukça fazla. Özellikle sağlıklı bir sebze yemeği hazırlamak isteyenlere ilk önerilen sebze kesinlikle brokolidir. Uzmanlar, kanser ile savaşan karoten ‘nin en fazla brokoli sebzesinde olduğunu kanıtlamıştır.
Ayrıca uzmanlar sağlıklı bir kür yapmak için brokoli suyunun havuç ve elma suyu ile karıştırılıp içilmesini önermektedir.Brokolinin faydalarına kısaca değindikten sonra dilerseniz sözü çok uzatmayarak sağlıklı, leziz ve pratik tarifimiz olan Zeytinyağlı Brokoli Tarifine  geçelim. Kolay gelsin…

Zeytinyağlı Brokoli Tarifi için malzemeler

brokoli
1 tane soğan
1 tane patates
4 tane domates
3 tane havuç
zeytinyağı
tuz,şeker
su
zeytinyagli_brokoli

Zeytinyağlı Brokoli Tarifi

Öncelikle, soğanı ayıklayıp, ince kıyalım, tencerenin altına döşeyelim. Sonra sırası ile patatesi ve havuçu doğrayıp soğanın üzerine yayalım. Brokoliyi, ayıklayıp yıkayalım, sebzelerin üzerine gelişi güzel yerleştirelim. Domatesleri, yıkayıp küçük doğrayıp yayarak ilave edelim, tuz ve şekerini serpelim, suyunu ayarlayıp (az su olmalı) önce harlı ateşte daha sonra, kısık ateşte pişmeye bırakalım. Soğuk yada sıcak servise sunabilirsiniz. Afiyet olsun.

Önerilen Yemek Tarifleri