Yeşil Elma Çanaklı Salata Tarifi

Yeşil Elma Çanaklı Salata Tarifi 1

Harika sunumlu görselliği ön planda olan bir salata tarifi ile sizlerleyiz bugün. Yeşil Elma Çanaklı Salatanın yapımı da göründüğünden kolay, davet sofralarına yakışacak bu salatanın yaparken tek dikkat etmeniz gereken taze malzemeler kullanmanız. 10 dakika da harikalar yaratabilirsiniz, akşama misafir alacaksanız, çalışan bir bayansanız güzel bir çorba, köfte makarna ve Yeşil Elma Çanaklı Salata ile bir davet sofranızı hazırlamış olursunuz bir saat gibi zamanda. Sözü fazla uzatmadan, Yeşil Elma Çanaklı Salatasının malzeme listesi ve Yeşil Elma Çanaklı Salata tarifine geçelim. Kolay gelsin, şifa olsun.

Yeşil Elma Çanaklı Salata Malzemeleri

İç malzemeleri:
1 kase, kırmızı lahana
1 kase, doğranmış beyaz lahana
1 adet,  havuç (rende)
1 tane yeşil elma  (rende)
1 yemek kaşığı elma sirkesi
15 gram (1 yemek kaşığı) toz şeker
Tuz
Yarım su bardağı, mayonez
2 çorba kaşığı, hardal
1 kase ceviz, ( kıyılmış)
Çanak yapmak için, 4 tane yeşil elma

Yeşil Elma Çanaklı Salata-resmi

Yeşil Elma Çanaklı Salata Tarifi

Öncelikle, kırmızı ve beyaz lahanaları incecik kıyalım ve büyükçe bir kaseye alalım. Üzerine şekeri, tuzu ve elma sirkesini ilave edelim ve iyice yoğuralım.
havucu ve elmayı güzel bir şekilde yıkayalım, havucu ve elmanın kabuklarını soyalım ve rende yapalım. Rende yaptığımız elma ve havucu lahanaların bulunduğu kaba alalım biraz karıştıralım. İç harcın içine hardalı, mayonezi ve cevizi ekleyelim tekrar karıştıralım.
Çanak yapacağımız elmaları, iyice yıkayalım ve bir soyacak la içini çıkaralım çanak görünümü verelim. Daha sonra içlerine hazırladığımız iç harçlarını dolduralım elmaların. Bu nefis salata artık servise hazır, afiyet olsun canlar.

Önerilen Yemek Tarifleri