Terbiyeli Karnabahar Tarifi

Terbiyeli Karnabahar Tarifi 1

Karnıbahar günümüzde  bir çok aile üyesi tarafından sevilmese de sağlık açısından oldukça değerli olan bu sebzeyi oldukça leziz bir tarifle birleştirip harika bir yemek tarifi hazırladık. Kolay gelsin.

 

Terbiyeli Karnabahar Tarifi için malzemeler

1 adet (orta boy) karnıbahar

350 gram kıyma( dana)

1 tane kuru soğan

1 çay bardağı ayçiçekyağı

1 çora kaşığı (domates) salça

1 tatlı kaşığı tuz ( isteğe bağlı)

 

Terbiyeli karnabahar tarifi terbiyesi için:

1 tane limon

1 adet yumurta

1 çorba kaşığı un

Terbiyeli Karnabahar Tarifi

Orta boy soğanı ince bir şekilde doğradıktan sonra, 1 çay bardağı yağı sıvı yağı tencereye ilave ederek üzerine doğranmış soğanları ilave ediyoruz.

Soğan kıvama gelince, kıymayı da ilave ederek karıştırmaya devam ediyoruz. Kıyma kavrulduktan sonra 1 çorba kaşığı da ilave ederek üç dakika salça ile kavurmaya devam ediyoruz.

Tenceremizin altındaki ateşi kapatıp dinlendirdikten sonra,  yıkanmış karnabaharları başka bir tencereye dizerek orta ateşte pişirelim. Önce üzerine tuz serip hazırlamış olduğunuz harcı karnabahar yerleştirdiğiniz tencerenin içine boşaltın.

Son olarak 2 su bardağı sıcak suyu da tencere içine ilave ederek tencerenin kapağını kapatıp pişiriyoruz. Karnıbahar yumuşadıktan   sonra terbiyeyi hazırlama işlemine başlayalım.

Terbiye için: çukur bir kaba 1 adet yumurtayı kırıp, 1 adet sıkılmış limonu ve 1 çorba kaşığı unu  ilave edip, pürüz kalmayana kadar çırpıyoruz. Yaklaşık yarım saatte pişirdiğimiz yumuşayan karnıbaharın suyundan terbiyemizin içine alıp terbiyeyi karıştıralım . Daha sonra terbiyeyi  üzerine yavaş yavaş karıştırarak ilave edelim . Yaklaşık  üç dakika kadar daha piştikten sonra TERBİYELİ KARNABAHAR yemeğimiz  hazır.

Afiyet olsun..

RESİMLERİ DAHA DETAYLI GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN ÜZERLERİNE TIKLAYINIZ…

 

Önerilen Yemek Tarifleri