Muzlu Muhallebi (Diyet) Tarifi

Muzlu Muhallebi (Diyet) Tarifi 1

Merhaba değerli takipçilerimiz, bugün sizlere hafif bir tatlı olan sütlü tatlılar katagorimizde en çok aranan tariflerimiz arasında olan muhallebi kategorimiz için Muzlu Muhallebi (Diyet) Tarifi ‘ni hazırladım. Özellikle diyet tatlı tarifi arayanlar için oldukça kolay bir tarif olan muhallebimizi eminim çok beğeneceksiniz. Sütlü tatlılar arasında yer alan
Muzlu Muhallebi (Diyet) Tarifinde kullanılan malzemeler her mutfakta olan malzemeler içerdiği için hem masrafsız hem de kısa sürede yapılabilen bir tariftir. Muzlu muhallebi tarifinin yanına sitemizde yemek kategorimizde bulunan patatesli pasta tarifini yapabilirsiniz.

Muzlu Muhallebi (Diyet) Tarifi için malzemeler

Tarif:
Yarım kilo, süt (yarım yağlı)
1 çorba kaşığı dolusu un
1 çorba kaşığı dolusu buğday nişastası
4 çorba kaşığı, şeker (arzuya bağlı, muzun kendi şekeri yeterli geliyor)

4 tane muz (olgun, anamur muzu)

muzlu muhallebi

Muzlu Muhallebi (Diyet) Tarifi

Orta boy bir tencereye sütü alalım, üzerine un ve nişastayı ilave edelim. Karıştırarak muhallebi kıvamına gelene kadar karıştıralım. Kıvama gelen muhallebiyi ocağın üzerinden alalım bir kenarda, ara sıra karıştırarak ılınmaya bırakalım. Biz bu arada muzları blendırda ezelim (kararmaması için birkaç damla limon suyu ekleyelim) ılınmış olan muhallebinin içine ezilmiş muzu ilave edip iyice karıştıralım. İster kuplara isterseniz kaselere boşaltıp buzdolabında soğutup servise sunmadan önce, üzerine arzu ettiğiniz, tarçın, yeşil fıstık vb süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

 

Bağlı olduğu Kategoriler:Muhallebi Tarifleri ve Sütlü Tatlılar‘dır.

Önerilen Yemek Tarifleri