Keşkül Tatlısı Tarifi

Keşkül Tatlısı Tarifi 1

Merhaba sevgili E-Tarifler takipçileri lezzet tutkunu bayanlar, hafif ve sütlü tatlılar kategorimize Türk mutfağının vazgeçemediği bir tatlı olan Keşkül Tatlısı Tarifi ile devam ediyoruz. İster sade bir şekilde tüketin isterseniz bir dondurma ile servis yapın bence bu tatlı sofranızda mutlaka olması gereken tatlılardan biri olup özellikle  çocuklarınıza yapabileceğiniz sağlıklı ve kolay bir tariftir.
Keşkül Tatlısı tarifimizi servis yaparken ister tarifimizde olduğu gibi hindistan cevizi ile süsleyebilir. İsterseniz de tarifimize bol lezzet katacak ceviz ve fındık ile de servis edebilirsiniz. Tatlı tarifimizi özellikle soğuk olarak servis etmenizi önerir ve bir başka yöresel sütlü tariflerin de buluşmak üzere kolay gelsin.

Keşkül Tatlısı Tarifi için malzemeler

150 gr. badem

1,5 kahve fincanı pirinç unu

1,5 çorba kaşığı nişasta

5 su bardağı süt

1,5 su bardağı toz şeker (veya 30 adet tatlandırıcı)

4 çorba kaşığı

Hindistan cevizi

Keşkül Tatlisi

Keşkül Tatlısı Tarifi

Bademleri sıcak suda bekletip kabuklarını soyarız. Ro­botta iyice çekip ezeriz. Pirinç unu ve nişastayı azıcık süt ile ezip topaksız hale getiririz. Sütü tencereye ekleyip iyice kay­natırız. Bir fiske tuz atarız. Kaynamış sütten biraz alıp badem­lerin üzerine dökeriz. Pirinç unu ve nişasta karışımını yavaş yavaş kaynayan süte ekleriz. Daha sonra bademleri ekleriz. Hindistan cevizini ekleyip karıştırırız. Sütün üzeri göz göz ola­na dek pişiririz. Kâselere alıp Antep fıstığı, Hindistan cevizi ve nar ile süsleriz.

Önerilen Yemek Tarifleri