Kereviz yaprağı çorbası Tarifi

Kereviz yaprağı çorbası Tarifi 1

Merhaba E-Tarifler ekibi olarak bügün sizlere Kereviz yaprağı çorbası Tarifini vereceğiz. Bu düşük kalorili ve kendine özgü aroması olan sebzenin yemek sitemizde farklı katagorilerinde tarifler bulacaksınız.Kereviz sadece lezzeti ile değil sağlıklı olması dolayısı ile mutfağımıza sık girmesi gereken sebzelerdendir. Vucut dirençini artırdığını belirtmeden geçemeyeceğim.
Mutlaka Kereviz yaprağı Çorbasını sevmeyen aile bireyleriniz olacaktır, çok bariz bir aroması olduğu için tadı bazılarına sert gelebilir. Bu durumda kremalı çorbalar veya sebzeli çorbalar çorbayı hazırlarken 1 tane patates, 1 tane havuç katarak sebzeli kereviz çorbası, kremalı havuç çorbası yapabilirsiniz. Ama bu sebzeye mutlaka bir şans verin, sevdiklerimiz ve biz sağlıklı olalım ki mutlu olalım. Artık Kereviz yaprağı çorbası Tarifine geçebiliriz. Kolay gelsin…

Kereviz yaprağı çorbası Tarifi için malzemeler

1 kâse kereviz yaprağı
1 kırmızıbiber
1 kuru soğan
Terbiyesi için:
1 kâse yoğurt
3 çorba k. un
yarım limon
1 su b. et suyu
su
tuz
Sıvıyağı
Kereviz yaprağı çorbası Tarifi 2

Kereviz yaprağı çorbası Tarifi

Bir tavaya yağı alalım, rende soğanı ve incecik doğradığımız kırmızıbiberi ilave edelim, hafif kavuralım, üzerine ince kıydığımız kereviz yapraklarını ekleyelim (haşlanmış) tuz ilave edip 6–7 dakika sote edelim.
Tencereye, yağı alalım üzerine unu ilave edelim, bir iki karıştırıp üzerine et suyunu ilave edelim, su ile çırptığımız yoğurdu ilave edelim. Tavadaki malzemeyi tencereye alalım, Son olarak limon suyu ve tuzunu alalım, birkaç dakika kaynatıp ocaktan alalım. Farklı bir lezzet. Afiyet olsun.

Önerilen Yemek Tarifleri