Diyet Fındıklı Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Diyet Fındıklı Çikolatalı Kurabiye Tarifi 1

Merhaba, Türkiye’nin Lezzetli ve en güzel yemek tarifleri sitesi E-Tarifler takipçileri, Diyet Fındıklı Çikolatalı Kurabiye Tarifi ile sizlerleyiz. Diyabet hastası çocuklarımız için harika bir tarif. Gönül rahatlığı ile bu tarifi yapabilirsiniz, doğum günlerinde ve bayramlarda sofranızdan eksik etmeyiniz.
Diyet Fındıklı Çikolatalı Kurabiye yaparken evde sütlü çikolata yoksa 200 gram şekersiz beyaz çikolata ve 100 gram bitter çikolata beraber eritilerek sütlü çikolata elde edebilirsiniz. Özel günler için yapacağınız hazırlıklar için, yemek sayfamızdan yardım alabilirsiniz. Birbirinden şık sunumlara kavuşucağaınız Diğer katagorisinden harika meze tariflerine ulaşabilir, sevdiklerinize ziyafet çekebilirsiniz. Afiyetle, kolay gelsin…

Fındıklı Çikolatalı Kurabiye için malzemeler

150 gram, yulaf unu

250 gram, çavdar unu

100 gram soya unu

140 gram, tatlandırıcı

100 gram süt, fındık

200 gram light margarin

2 adet, yumurta (1 tanesinin sarısı ayrılacak, hamur elde ettikten sonra hamurun üzerine sürülecek)

10 gram, kabartma tozu

30 gram pirinç fındık

Kenarlarındaki, çikolata sosu için:

50 gram, şekersiz çikolata.

diyet kurabiye

Diyet Fındıklı Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Pirinç fındık hariçinde tüm malzelemer karıştırılır ve hamur haline getirilir. Hamur 0,3 kalınlığında açılır. Açıldıktan sonra hamurun bütününe yumurta sarısı sürülür ve üzerine pirinç fındık dökülür ve merdane ile üzerinden geçilerek pirinç fındığın hamura yapışması sağlanır.

5 cm çapında yuvarlak kalıpla kesilerek şekil verilir ve fırınlanır. 140 derecede kontrollu olarak pişirilir.

Kurabiyelerin oda sıcaklığına gelmesi beklenir. Kurabiyenin kenarları 40 derecede benmari yöntemi ile eritilmiş şekersiz çikolataya batırılır.  Servise sunulur, afiyet olsun…

Not: Kaynak olarak, Diyabetliler İçin, Tatlı ve Pasta tarifleri Kitabından Sayın Vedat Burak Budak’ın reçete ettiği tariflerden alınmıştır.

Önerilen Yemek Tarifleri