Diyet Beze Tarifi

Diyet Beze Tarifi 1

Merhaba, Türkiye’nin Lezzetli ve en güzel yemek tarifleri sitesi E-Tarifler takipçileri, Diyet Beze Tarifi ile sizlerleyiz. Diyet beze tarifini diyabetli çocukları olan takipçilerimiz için hazırladık. Çocuklarımız hiç bir şeyden mahrum kalmamalı ona bu akşam süpriz yaparak şaşırtmalısınız, öyle ya normal şartlarda izin vermediğiniz beze kurabiyesine istediğin kadar yiyebilirsin diyebilirsiniz artık.
Bu yapımı çok kolay Diyet Bezelere çocuklarınız bayılacak. Ayrıca yeni eklenmiş, diyet ekler tarifimizede bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Görüntüsü kadar lezzetli Diyet Mozaik Pasta Tarifini uygulamanızı şiddetle tavsiye ederim. Çocuklarımızı sevindirmek isterseniz Diyet Tiramisu Tarifini uygulayın deriz. Afiyetle, kolay gelsin…

Diyet Beze Tarifi için malzemeler

200 gram tatlandırıcı

100 gram yumurta beyazı

3 damla üzüm sirkesi

Beze

Diyet Beze Tarifi

Şekersiz ya da normal beze yapımındaki en önemli püf nokta yumurtanın ısısıdır.

Önce yumurtaların oda ısısına gelmesi beklenir.

Ardından yumurta akı ayrıldıktan sonra içerisine tatlandırıcı eklenir ve çırpılmadan, ara ara kaşıkla karıştırılarak tatlandırıcının yumurta akı içerisinde tamamen erimesi beklenir.

Bu işlem hava sıcak olsa bile 1-2 saat sürebilir.

Yumurta akı oda sıcaklığında olmazsa ve içerisindeki tatlandırıcı ya da şeker tamamen erimeden çırpma işlemine başlanırsa, bezeler yumuşak olacaktır.

Tatlandırıcı tamamen eridikten sonra içerisine 3 damla üzüm sirkesi eklenir ve mikserde katı hale gelene kadar çırpılır.

Eğer yumurta ve tatlandırıcı iyice karışmışsa ne kadar çırparsanız o kadar sertleşir.

Daha sonra istenilen şekil verilerek tepsiye koyulur.

80-90 derece fırında pişirilir. Bu ısı asla 90 derecenin üzerinde olmamalıdır.

100 dereceyi geçen fırınlarda beze yanar ya da içerisindeki şeker eriyerek yumuşak ve yapışkan kıvamlı bir beze oluşur.

Afiyet olsun.
Not: Kaynak olarak, Diyabetliler İçin, Tatlı ve Pasta tarifleri Kitabından Sayın Vedat Burak Budak’ın reçete ettiği tariflerden alınmıştır.

Önerilen Yemek Tarifleri