Balık Çorbası Tarifi

balık çorbası tarifi

Yeni bir güne sağlıkla uyanmanız dileği ile yemek tarifleri sitemize hoş geldiniz değerli ziyaretçilerimiz. Öncelikle bugün sizler için seçtiğim tarifin hem sağlıklı hem de farklı bir tarif olduğunu düşünüyorum. Özellikle klasik çorba tariflerinden sıkılan bayanlar için farklı bir çorba tarifi olan Balık Çorbası ile bugün menünüzde bir değişiklik yapmaya ne dersiniz?

Balık Çorbası için seçtiğim balık adeta vitamin ve mineral deposu olan olan levrek. Bence sadece bu vitaminleri değil ayrıca omega, çinko ve fosfor içerdiği için çocuklarınızın  gelişimi için tercih edebileceğiniz en doğru çorba seçimi olacaktır diye düşünüyorum. Evet bayanlar klasik çorba tariflerini bir yana bırakıp değişik bir menü için bu tarifimizi mutlaka deneyin. Balık çorbası nasıl yapılır diye soranlara işte tarifimiz:

Balık Çorbası Tarifi Malzemeler

1 tane levrek
2 tane kırmızıbiber
1 çay bardağı nohut
3 sap yeşil soğan
1 miktar maydanoz
3 dal defneyaprağı
2 diş sarımsak
Karabiber, tuz
Sıvıyağı

Balık Çorbası, Balık Çorbası Tarifi Resmi Fotosu

Balık Çorbası Nasıl Yapılır

Öncelikle, balığı ayıklayıp yıkayalım ve tencereye alalım, üzerine sırası ile tane karabiberi, defne yaprağını, ince doğranmış sarımsağı ve biraz su ilave edelim, pişmeye bırakalım. Pişen balığı bir tabağa alalım, didikleyelim. Bir tencereye sıvı yağı alalım, üzerine nohut, didiklenmiş balığı doğranmış közlenmiş biberi ilave edelim. Balığı haşladığımız suyu da ilave edelim tuzunu ayarlayıp kaynamaya bırakalım. Balık çorbası kaynamaya başlar başlamaz, ince kıydığımız maydanoz ve yeşil soğanı tencereye ilave edelim 10 dakika sonra ocaktan alalım. Afiyet olsun.

Önerilen Yemek Tarifleri