Kayısı Tatlısı, Kayısı Tatlısı Tarifi | E-Tarifler.Com Kayısı Tatlısı, Kayısı Tatlısı Tarifi
1 yıl önce
2.846 kez görüntülendi


Kayısı Tatlısı Tarifi

Vitamin ve mineral açısından çok zengin olan kayısıdan yapılan,Kayısı Tatlısı Tarifi sizlerleyiz. Kayısıyı gelişmekte olan çocukların özellikle tüketmesi gerektiğini uzmanlar ısrarla belirtiyorlar. Kilo problemlerine bile cözüm sunduğu belirtiliyor, tokluk hissi verdiği için diyette olanlara öneriliyor. Her derde deva olarak bilinen bu meyveyi mutfakta bir çok tarifte bulabilirsiniz, reçeli, pastası, tatlısı,dolma tariflerinde bulabilirsiniz.
Akşam menüsü için önerilerimize gelecek olursak, Tarifinin içinde tarifle ilgili ip uçlarını da bulacağınızElbasan Tava Tarifiöneririz. Yanına güzel birSebzeli pilav tarifiçok yakışacaktır. Tatlı tariflerinden size hitap eden bir tarif mutlaka bulacaksınızdır. Kayısı Tatlısı Tarifine ve malzeme listesine geçelim kolay gelsin, afiyet bal şifa olsun…

Kayısı Tatlısı Tarifi

250 gr kayısı (tercihen günkurusu kayısı)

2 su bardağı su

1 çay bardağı şeker

1 su bardağı ceviz veya 200 gr kaymak

Kayısı Tatlısı

Kayısı Tatlısı Tarifi

Kayısıları üzerini örtecek kadar suya koyun. Elinizle ovalayarak tozunu kirini suya çıkarın. Bu sudan alıp 2 su bardağı içme suyuna koyun. Bir gece bekletin. Ertesi sabah şişmiş olan kayısıların suyunu bir tencereye alın. Üzerine şeker ilave edip bir taşım kaynatın. Kaynayan şuruba kayısıları ilave edin. Ağır ateşte, kayısılar şerbeti çekene kadar pişirin. Kayısılar soğuyunca aralarına ceviz veya kaymak koyarakkayısı tatlısını servis yapın.

Kayısı Tatlısı Tarifinin Bağlı Olduğu Yemek Tarifleri Kategorileri
«
Kayısı Tatlısı Tarifi İçin Yazılmış Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Kayısı Tatlısı Tarifi İçin Yorum Yaz

Yukarı Çık