Pekmezli Kakaolu Kurabiye Tarifi

Pekmezli Kakaolu Kurabiye

Bugün sevgili E- Tarifler takipçileri için çok özel bir tarif hazırladım. Kurabiye tarifimiz ismi Pekmezli Kakaolu Kurabiye. Pekmezin yararları hakkında sizler uzun uzun yazmama bilmem gerek var mı? Şifası yazmakla bitemeyen pekmezli kurabiye tarifimizi uygulamanız için emin olun bir çok neden var hanımlar.
Pekmezli Kakaolu Kurabiye tarifimizi pişirirken özellikle çatlayana kadar kurabiyemizi pişirme işlemine dikkat etmeniz oldukça önemlidir.  Klasik kakaolu tariflerin yerine bir de pekmezli kakao tarifimizi uygulamanızı önerir farklı ve leziz tatlı tarifleri aramak için boş yere vakit harcamayın ve sitemizi takip etmeye devam edin bayanlar. Kolay gelsin.

Pekmezli Kakaolu Kurabiye Tarifi için malzemeler

1 Çay Bardağı Pekmez
1 Çay Bardağı Esmer Şeker
125 Gram Tereyağı
1 Tatlı Kaşığı Toz Zencefil
4 Tane Karanfil
Alabildiği Kadar Söke Un
1 Tatlı Kaşığı Karbonat
2 Çorba Kaşığı Su
1 Çorba Kaşığı Kakao
1 Tatlı Kaşığı Tarçın
Damla Çikolata


Pekmezli Kakaolu Kurabiye

Pekmezli Kakaolu Kurabiye Tarifi

Şimdi, ilk olarak kakao, tarçın, zencefil, tereyağı, pekmez, esmer şeker ve dövülmüş karanfili bir kaba alalım. Suyla ezdiğimiz karbonatı da kaseye boşaltıp alabildiği kadar yaklşık olarak altı yemek kaşığı kadar unu katıp yoğuralım. Karışımın içerisine damla çikolatayı da katıp yoğurmaya devam edelim. Hazırladığımız hamur kulak memesinden  biraz daha yumuşak olsun. Hamur hazır olduktan sonra ceviz iriliğinde parçalar koparalm ve yağlı kağıtları dizdiğimiz fırın tepsisine aralıklarla sıralayalım. Son olarka 180 derecelik fırınımız da kurabiyeler çatlayana kadar pişirelim.

Önerilen Yemek Tarifleri