Sponsorlu Bağlantılar

Tavuk Kızartması

Malzemeler.
TAVUK KIZARTMA(4 kişilik)

* 1 tane orta boy tavuk

* Tuz ve biraz karabiber

Tavuk Kızartması

Kızarma Tarifi:

1 – Önce tavuğu iyice yıkayarak temizleyin, but ve kanatları bağlanarak birleştirilir, isteğinize bağlı olarak boyun ya da kanatları ayırabilirsiniz. Tavuğu tuz ve karabiber ile birlikte iyice ovun.
2 – Kızartma tarifleri kriterlerine uygun biçimde ısıtılmış termik tabanlı bir tencereye koyun, elinizle bastırın ve bir süre kızartın. Bu kızartma işlemi dört yüzü için de yapılır.
3 – Daha sonra da tencerenin kapağı sıkıca kapatılır. Isı ayarı yapıldıktan 30 dakika sonra tenceredeki tavuk ters yüz edilerek 30 akika daha pişirilir. İstenirse tavuğun üzerine sos ilave edilerek servis yapılır.

Malzemeler • 1 kg patates • 1 çay bardağı sıvıyağ • 1 demet taze sarımsak • 3 büyük soğan Malzemeler:  1 kilo kuzu incik 1 yemek kaşığı, domates salçası 1 tatlı kaşığı, biber salçası 2 tMALZEMELER (4 Kişilik)(130 Kalori) 2 Tane Patlıcan 2 Tane Kabak 2 Tane Kırmızı taze biber ACILI KIZARTMA ET (RHEINISHER) Alman Mutfağı. Malzemeler: Biftek 800 gr. Havuç 2 adet KerKEFAL KIZARTMA (4 kişilik) *1 adet iri kefal * 1 çorba kaşığı zeytinyağı * 1/2 çay bardağı limoMalzemeler Dana Budu Kızarma(6 kişilik) *1 kg. but veya kürek kısmından dinlenmiş dana eti *100Malzemeler. 1 adet koyun (veya kuzu) boynu tuz


1 Yorumyapılmış " Tavuk Kızartması"

  1. nuray diyor ki:

    vallahi admin bey hayran kaldım tarifleriniz çok güzel teşekkürler

Yorum Yapın

Copyright © 2013.
Dizayn edenYemek Tarifleri. Sitemap XmlYeni Sitemap xml.