Patlamış Mısır Tarifi

Patlamış Mısır Tarifi 1

Merhaba değerli takiğçilerimiz, Patlamış Mısır Tarifi ile sizlerleyiz, dizi veya film izlerken bayılırız, patlamış mısır yemeğe. Eğer sizde benim gibi  hazır katkılı hiç bir şeyi evime -mutfağıma sokmam diyenler denseniz bu tarif ilginizi çekecektir. Öncelikle lezzetli patlamış mısır için cin mısırı kullanmalısınız, içerisine kullanacağınız tuzu mümkün olduğunca az kullanmaya çalışınız.  Mısırı patlatırken kullanacağınız yağ, tereyağı veya kanola yağı olabilir ki en sağlıklısı bunlardır. Aldığınız mısır paket mısırsa paketinden çıkardıktan sonra bir süre bekletirseniz havalanmış olur, bu da daha lezzetli patlamış mısır yapmanıza neden olur. Mısırı patlatmak için kullanacağınız tencere veya tavanın kalın tabanlı ve cam kapaklı olmasına özen gösterin, böylece mısırların yanmadan pişmesini sağlamanıza yardımcı olacaktır.  Evde sağlıklı ve katkısız Patlamış Mısır yapmak istiyorsanız tarifimizi mutlaka deneyiniz. Kolay Gelsin…

Patlamış Mısır yapmak İçin Gerekli Malzemeler

– 1 küçük kase cin mısırı
– 1 tatlı kaşığı konala yağı (evde yoksa, tereyağ veya ayçicek yağıda olabilir)
– 1 çay kaşığı tuz (miktarını siz artırabilir, azaltabilirsiniz)

Patlamış mısır tarifi resmi

Patlamış Mısır Tarifi

Öncelikle kalın tabanlı ve cam kapaklı bir tencereye kanola yağını koyalım, üzerine tuz ve cin mısırları ilave edelim, güzelce karıştıralım. Ocağın altını açalım ve tencerenin kapağını kapatalım. Bu arada tencerenin geniş ve cam kapaklı olması işinizi kolaylaştıracaktır.
Orta ateşte ara sıra tencereyi sallayarak mısırları patlatalım. Tüm mısırlar patlayınca mısırları büyük bir servis tabağına alalım servise sunalım. Afiyet Olsun..

Benzer Yemek Tarifleri

Önerilen Yemek Tarifleri