Portakallı Kek, Portakallı Kek Tarifi | E-Tarifler.Com Portakallı Kek, Portakallı Kek Tarifi
1 yıl önce
7.369 kez görüntülendi


Portakallı Kek Tarifi

Güzel ülkemiz en kapsamlıyemek tarifleri sitesi olan E- Tariflere hoşgeldiniz sevgili bayanlar, bugün sizler için özenle hazırladığım kektarifimin adıPortakallı Kek Tarifi. Portakal suyu ile hazırladığım kek tarifim için hem normal unu hem de kepekli unu kullanarak farklı bir lezzet elde edeceğiz.
Portakallı Kektarifimizin yapımı oldukça kolay olup özellikle beş çaylarınız için hafif bir kek seçimi olabilir diye düşünüyorum. Klasik bir kek tarifi gibi gözükse de kepek unu kullandığımızdan dolayı farklı bir tarife dönüştürdüğümüzü söyleyebilirim. Dilersenizkek tariflerikategorimizdenmeyveli kek tarifleriarasındanAnanaslı Kek Tarifi‘ nide denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Kolay gelsin.

Portakallı Kek Tarifi için malzemeler

1 su bardağı portakal suyu
7 kaşık toz şeker
5 kaşık beyaz un
2 kaşık kepekli un
3 adet yumurta
1 portakal kabuğu rendesi
1 kabartma tozu
Sosu için:
1 bardak portakal suyu
2 çorba kaşığı toz şeker

portakallı kek

Portakallı Kek Tarifi

Şeker ve yumurta iyice çırpılır. Portakal suyu eklenip karıştırılır. Portakal kabuğu rendesi ilave edilir. Unlar eklenir. Kabartma tozu konulup iyice karıştırılır. Dikdörtgen teflon bir kek kalıbına dökülüp 180° fırında pişirilir. Fırından çıkan sıcak keke 1 bardak portakal suyuna eklenmiş 2 çorba kaşığı toz şeker karışımı dökülür. Soğutulup servis yapılır.

Portakallı Kek Tarifinin Bağlı Olduğu Yemek Tarifleri Kategorileri
«
Portakallı Kek Tarifi İçin Yazılmış Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Portakallı Kek Tarifi İçin Yorum Yaz

Yukarı Çık