A+
A-

Türk Kahvesi Tarifi ile sizlerleyiz. Öncelikle kahvenin hikayesi hakkında küçük bir yazımız olacak kahvenin bilinen yazılı bir tarihçesi yok, efsaneler ve mitlerle örülü bir çok hikayeler anlatılır. Genel kabul gören şöyle bir hikaye anlatılır Kahveyi ilk keşfeden bir keçi olmuş, O zaman ki adı Habeşistan (Etiyopya). Habeşistanlılar gözlem yaptıklarında kahve yiyen keçilerin daha canlı olduğunu görünce faydalı bir bitki olduğunu anlamışlar. Zaman içinde sulu içecek haline gelmesi zaman almış bunu da Yemenliler keşfetmiş özellikle Sufiler akşam ibadetlerinde uyanık kalmak için içerlermiş.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun süre Arap dünyasında kalan kahve, Osmanlı İmparatorluğunun yayılma döneminde kahve ile tanışan atalarımız kahveyi İstanbul’a getirmişler ve ilk kahvehane bu dönemlerde açılmış. Osmanlının ikinci Viyana kuşatmasında sonra geriye çekilen ordu fazla miktarda kahveyi bırakmak zorunda kalmış. Ganimet olarak görülen kahve kuşatmada çok faydası dokunan doğu hayranlığı olan Viyanalı bir kişiye ödül olarak verilmiş. Bu ödülü alan kişi doğuyu anımsatan bir atmosfer yaratarak bir kahvehane açar. Bu şekilde kahve Arap dünyasından çıkıp batıya yayılmaya başlamış.

Türk Kahvesi Malzemeleri

1.5 çay kaşığı şeker

2 çay kaşığı kahve

1 kahve fincanı su

türk kahvesi nasıl yapılır resmi kopya

Türk Kahvesi Tarifi

Cezveye kahve ve şekeri koyun. Suyu ekleyip karıştırın. Kısık ateşte yüzeyindeki köpük hafifçe kabarıncaya kadar bekletin. Köpüklü kısmını fincana dökün.
Cezveyi yeniden ateşe koyup kaynayınca fincana boşaltın. Türk Kavhesi içime hazırdır artık. Sıcak servis yapın.

Tarif Bilgileri
recipe image
Tarif Adı
Türk Kahvesi, Türk Kahvesi Tarifi az orta şekerli köpüklü
Tarif Yazarı
Yayımlandığı Tarih
Hazırlık Süresi
Pişirme Süresi
Toplam Zaman
Ortalama puanı
51star1star1star1star1star Based on 16 Review(s)
Sponsorlu Bağlantılar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bugün Ne Pişirsem, Pratik Kolay Basit Resimli Yemek Tarifleri Yandex.Metrica