192 kez görüntülendi

Ispanaklı Göğüs Sarması Tarifi

MALZEMELER
1 büyük tavukgöğsü 250 gr ıspanak
2 adet havuç
1 adet soğan
2 yumurta
1 çorba kaşığı salça

Ispanaklı Göğüs Sarması Ispanaklı Göğüs Sarması Tarifi

Yemek Tarifi
1- Tavuk göğsünün temizlenmesi: Keskin bir bıçakla tavuk eti kemi ğinden kazınarak ayrılır. Tavuk kafesi
tamamen çıkartılır. Derisi üstünde kalıp zedelenmemesi gerekir. Etin kalın olan yerleri bıçakla ince biftek gibi kesilip etin az olduğu bölgelere konup tavuk göğsü kemiksiz bir kare şekline getirilir.
2- Ispanaklar ayıklanıp bol suda birkaç kez yıkanıp, küçük küçük doğranır. Havuç kazınıp ufak ufak doğranır. Soğamn kabuğu soyulup incecik kıyılır. Tavaya yağ konup doğranmış soğan kavrulur.
3- Havuç ve tuz katılarak kısık ateşte bir miktar kavrulur. Ispanaklar ilave edilip, üzeri kapakla örtülüp pişirilir. Ispanaklar yumuşayınca ateşten alınır. Fazla suyu süzdürülür.
4- Yumurtalar da bir kap iyice haşlanıp suyu süzdürülür. Kabuklan soyulur.
5- Tavuk göğsünün üzerine uzunlamasına ıspanaklı iç yaydırılır. Haşlanmış yumurtalar uzunlamasına ortadan ikiye bölünür. Yumurtalar göğsün üzerine uzunlamasına sıralanır. Göğüs dikkatlice içindeki malzeme dışarı taşırılmadan rulo şeklinde sarılır. Tavuk rulosu kalın bir iple rosto gibi sıkıca sarılır.
6- Bir tencereye yerleştirip az bir su ile kısık ateşte döndüre döndüre pişirilir. Veya mini fırında pişirilir.
7- Piştikten sonra ipler kesilip çıkarılır. İnce ince dilimlere bölünüp yanında bir garnitürle servis yapılır. Garnitür olarak aşağıdaki tarifi uygulayabilirsiniz

Ispanaklı Göğüs Sarması Tarifi Tarifine Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık