Brokoli Salatası, Brokoli Salatası Tarifi | E-Tarifler.Com Brokoli Salatası, Brokoli Salatası Tarifi
1 yıl önce
19.323 kez görüntülendi


Brokoli Salatası Tarifi

Besleyici ve sağlıklı olan brokoli salatamızı, kolay ve pratik bir şekilde hazırlayıp yapabilirsiniz. Brokolinin kanseri önleyici etkisini hepimiz biliriz. Brokolide demir, potasyum, kalsiyum ve bakırın bol miktarda olduğunu biliyormuydunuz? Bu durumda kemik erimesi için çok faydalı bir bitki diyebiliriz. Meme kanserini önlemede çok önemli bir rol oynadığını çoğumuz duymuşuzdur. Brokoliyi çok tüketmeliyiz ki akciğer, bagırsak kanseri bizden uzak dursun. Bu faydalı bitkiyi mutfağımızdan asla eksik etmemeliyiz.

Brokoli Salatası yaparak hem sofranızı taçlandırın, hem de sağlığınızı taçlandırın. Akşam menü tavsiyelerimizde,Sarma tariflerinden,lahana sarması tarifini  tavsiye ederiz. Yanınafırında makarna tarifini öneririz.Tatlı tarifiolarakşerbetli tatlılar yanına çok yakışacaktır.

Brokoli Salatası Tarifi için malzemeler

1 tane brokoli

2 tane julyen doğranmış, havuc

1 tane limon

4 diş sarımsak

sıvıyağ ve nar ekşisi

Brokoli salatası

Brokoli Salatası Tarifi

Öncelikle bir tencereye su dolduralım, kaynatalım kayanayan suya brokoliyi ilave edelim, sonra julyen doğradığımız havuçları ilave edelim tencerenin kapağını kapatalım. Havuçlar yumuşayana kadar pişirelim.Haşlanan brokoli ve havucu süzgeçe alalım. Soğuyunca servis tabağına alalım, biz bu arada sosunu hazırlayalım. Sarımsakları rendeliyelim üzerine limon suyunu ekleyelim zeytinyağ  ve nar ekşisini ekleyelim.  İyice karıştırdığımız sosu servis tabağındaki brokoli ve havucun üzerine gezdirerek dökelim.Brokoli Salatasıartık servise hazır. Afiyet olsun…

Brokoli Salatası Tarifinin Bağlı Olduğu Yemek Tarifleri Kategorileri
«
Brokoli Salatası Tarifi İçin Yazılmış Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Brokoli Salatası Tarifi İçin Yorum Yaz

Yukarı Çık