Patates Pastası, Patates Pastası Tarifi | Oktay Usta Resimli Yemek Tarifleri Patates Pastası, Patates Pastası Tarifi
1 yıl önce
4.573 kez görüntülendi


Patates Pastası Tarifi

Patates Pastası, pasta görünümlüsalatayı çok seveceksiniz. Diyet sofranızı renklendirin sofradakilerle birlikte aynı menüyü yeme zevki tanın. Yan yemekleri hep aceleye getirir üstün körü hazırlarız zaman kıtlığından. Çalışan bayanlar içindi bu sözüm. Bu salata biraz özen istiyor ama harcadığınız zamanı telafi eden bir görüntüsü var. Eğer yaptığımsalatahayranlık uyandırmasını istiyorum diyorsanız buyurun bu salata sizin için. Aslında üst süslemelerinde siz tamamen bağımsız olabilir farklı malzemelerle süsleyebilirsiniz, hayal gücüze bağlı. Hayal gücüme saglık dersiniz sonrada:) Siz yapın resmini bize gönderin biz sizin isteğinize bağlı olarak isim ve soy isminizle yayımlayalım.
Patates Pastası Tarifini tüm maharetinizi sergileyerek hazırladınız, ee herkes diyette olacak değil ya . Kabul gününe yakışacakpastagörünümlü salatanın yanına ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız size bazı önerilerimiz olacak.Hamur işlerikatagorisindenBörek tariflerinden görselliği harika ancak yapımı basit yüzlerce börek içinden bir tanesini secebilirsiniz.Tatlı tariflerikatagorimizden Revani Tariflerinden bir tanesini seçip uygulayabilirsiniz. Afiyetle, kolay gelsin…

Patates Pastası Tarifi için malzemeler

6 adet patates

2 adet havuç

2 dal taze soğan

1/2 demet maydanoz

1/2 demet dereotu

8-10 adet pancar turşusu

1 çay kaşığı biberiye

Tuz Karabiber

Patates Pastası, Patates Pastası fotosu resmi

Patates Pastası Tarifi

Patatesler haşlanıp kabukları soyulur. 2 haşlanmış patates ezilip içine rendelenmiş havuç biraz tuz ekleyip yogurulup bir tarafta bekletilir. Diğer yanda 2 haşlanmış patates gene ezilir, içine ince doğranmış taze soğan, maydonoz, dereotu, tuz ve bi­beriye konulup yoğurulur. O da bir kenarda bekler. Son 2 pa­tates de ezilip içine gene ezilmiş pancar turşuları konulup yoğ­rulur. Bir kek kalıbının içine önce havuçlu karışım, sonra may­danoz, dereotlu karışım, en üste de pancar turşulu karışım kat kat düzgünce yerleştirilir. 2-3 saat buzdolabında bekletilir. Ka­lıptan çıkartılıp arzu edilirse sarmısaklı yoğurt ile servis yapılır.

Patates Pastası Tarifinin Bağlı Olduğu Yemek Tarifleri Kategorileri
«
Patates Pastası Tarifi İçin Yazılmış Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Patates Pastası Tarifi İçin Yorum Yaz

Yukarı Çık